Vacustyler®

Vacustyler®

Cena:

Na zapytanie

 

Vacustyler® – pogromca cellulitu

Układ limfatyczny funkcjonuje jak układ krążenia z tym, że rolę “serca” odgrywa tkanka mięśniowa i łączna. Aparat Vacustyler generując na przemian ujemne i dodatnie ciśnienie stymuluje przepływ krwi i limfy. Ujemne ciśnienie powoduje zasysanie krwi i tlenu do dolnych partii ciała, dodatnie ciśnienie powoduje trans­port krwi żylnej i końcowych produktów przemiany materii drogą żył i naczyń limfatycznych do tułowia. Celem tego oddziaływania jest poprawa krążenia, wygładzenie skóry, detoksykacja a także redukcja obwodu ud, bioder oraz brzucha. Według raportu przedstawionego w trakcie 22 Europejskiego Kongresu Kardiologicznego w Amsterdamie, od 8 do 22 procent populacji jest dotknięta tętniczą chorobą okluzyjną kończyn. Niestety, wskaźnik ten ciągle wzrasta. Siedem procent pacjentów zostanie poddanych amputacji w ciągu pięciu lat. U diabetyków liczba ta wyniesie aż trzydzieści procent. Podwyższone zagrożenie funkcjonowania układu krążenia sprawia, że nie tylko kończyny, ale także życie pacjentów jest w niebezpieczeństwie. Dlatego duże znaczenie przykłada się do profilaktyki i terapii.

Testy prowadzone przez NASA potwierdziły rozszerzenie kapilarów oraz kapilaryzację z równoczesnym wzrostem mikro i makroperfuzji w kończynach dol­nych nawet przy ciągłym podciśnieniu. Metoda ta, nazywana zabiegiem ujemnego ciśnienia przy pomocy LBNPD, została obecnie zmodyfikowana. Celem badań byto osiągnięcie efektywnej metody terapii nóg i chorób naczyniowych. W przeciwieństwie do aparatu LBNPD, zastosowano regulowane, przerywane podciśnienie. Takie oddziaływanie można porównać do działania pompy, a na­wet jakby do zewnętrznego “serca” dla dolnej części ciała. Przerywane fale podciśnienia i normalnego ciśnienia atmosferycznego powodują kapilaryzację i rozszerzenie naczyń krwionośnych, zasysają świeżą krew zawierającą tlen i substancje odżywcze do dolnych części ciała. Niedokrwiona, niedotleniona tkanka jest dzięki temu rewitalizowana. W fazie normalnego ciśnienia atmosfe­rycznego krew żylna jest tłoczona z powrotem do tułowia. Wzrost mikroperfuzji i przepływu limfy oraz usuwanie zbędnych produktów przemiany materii prowadzi również do naturalnego oczyszczania tkanki, a także w wielu przypadkach do zmiany poziomu pH w kierunku alkalicznym. Terapia ta, wykorzystująca przerywane podciśnienie może, zatem być stosowana z powodzeniem m.in. w celu wzmocnienia tkanki łącznej lub jako zabieg na tak zwany cellulit, który diagnozowany jest jako lokalne zaburzenia w krążeniu limfy.

Innowacyjna technologia wykorzystana w aparatach Vacustyler, która polega na wykorzystaniu rytmicznego podciśnienia, staje teraz do walki z cellulitem, chorobami nóg i układu krążenia. Technika ta pierwotnie stosowana była w medycynie kosmicznej. Wszyscy astronauci biorący udział w załogowych lotach kosmicznych korzystali z aparatu wykorzystującego podciśnienie działającego na dolną część ciała, co pozwalało im na przebywanie w stanie nieważkości i zapewniało prawidłowy przepływ krwi do kończyn dolnych.

Zastosowanie:

Centra odnowy biologicznej, instytuty wellness & spa, centra antyageing, gabinety kosmetyczne.

Zabiegi:

Likwidacja cellulitu, leczenie otyłości, oddziaływanie na tkankę łączną, zaburze­nia krążenia.

Zapytaj o produkt

    Potwierdź, że nie jesteś robotem

    Zobacz również

    Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz