VII Logopedyczne Dni Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (13-17 III 2015r.)

2015-03-09 Hasmed

Serdecznie zapraszamy na warsztaty naukowo-szkoleniowe nt. Standaryzowana terapia zaburzeń mowy i dysfagii z wykorzystaniem systemu VocaSTIM. Skuteczność potwierdzona klinicznie.


Adres logowania: www.fil.us.edu.pl/rejestracja_SYMBOL6 

Prowadzący: mgr Adam Kasprzak

Miejsce warsztatów: Centrum Logopedii i Audiodeskrypcji,
Wydział Filologiczny UŚ w Katowicach,

pl. Sejmu Śl. 1, sala RW

Data: 16 marca 2015 r.
Godziny warsztatów: 15.30 – 18.30

 Opis warsztatu:

VocaSTIM jest urządzeniem pozwalającym na prowadzenie terapii zaburzeń mowy i dysfagii w oparciu o technikę stymulacji znaną jako ćwiczenia zamiarowe według standardów ćwiczeń foniatrycznych i artykulacyjnych opracowanych przez Prof. Pahna. Wbudowany indeks wskazań z gotowymi programami terapeutycznymi umożliwia prowadzenie zabiegów zarówno przez logopedów, foniatrów, neurologopedów, laryngologów jak i fizjoterapeutów. Zastosowanie indywidualnych programowanych kart daje możliwość kontroli przebiegu terapii, szybkiego przygotowania do sesji i wykonywania ćwiczeń samodzielnie przez pacjenta, bez asysty terapeuty. System stanowi niezastąpioną i skuteczną metodę w dysfonii porażennej i dysfagii, po operacjach na tarczycy, zabiegach lub urazach w obrębie głowy i szyi, tracheotomiach, intubacjach, wylewach. Stosowany również w celu wzmacniania głosu u solistów oraz osób pracujących głosem.

Warsztaty będą odbywać się w ramach VII Logopedycznych Dni Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych, logopedów, słuchaczy studiów Podyplomowych Logopedii i Medialnej Emisji Głosu. Specjalności: Logopedia, Neurologopedia oraz Surdologopedia oraz wszystkich zainteresowanych problemami mowy i komunikacji do wzięcia udziału w warsztatach. 

Tegoroczne VII LogUŚ odbywają się pod honorowym patronatem:

JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, Prezydenta Katowic  Marcina Krupy oraz Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego

i trwać będą od 13.marca do 17.marca.

Pobierz: program_VIILogUS.pdf
Pobierz: plakat_VIILogUS.pdf
Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
Napisz