Ergometr Monark 891

Ergometr Monark 891

Monark 891 jest dostępny w dwóch wersjach. 891E przeznaczony jest do rehabilitacji i testów wydolnościowych. Ten model posiada kosz na odważniki o wadze 100 gram, co pozwala na niskie obciążenie minimalne i małe przyrosty obciążenia.

Cena:

Na zapytanie

 

Stabilny ergometr do trenowania górnych części ciała oraz pomiarów zdolności aerobowych i anaerobowych. Ciężkie koło zamachowe o dużym promieniu gwarantuje prawdziwe odczucia rowerowe a jednoczenie jest łatwe do uruchomienia. Stabilny stojak z regulacją wysokości może być dostosowany do odpowiedniej pozycji dla ćwiczeń na siedząco lub stojąco.

Monark 891-2 w uzupełnieniu do poprzedniego modelu jest przystosowany do dużych obciążeń (do 10 kg) i przeprowadzania testów anaerobowych. Dane testowe są przesyłane przez złącze RS 232.

Próby wielokrotne – przyszłość pomiarów Wartość szczytowa /Peak Power/ i inne parametry dają dużo informacji o wydolności beztlenowej, ale czy naprawdę mierzymy wytrzymałość anaerobową sportowca? Poprzez wykonywanie powtarzanych sprintów w jednym teście, wytrzymałość ta może być oceniona i przeanalizowana. Mając do dyspozycji nowe parametry: spadek wartości szczytowej i wskaźnik zmęczenia dla wartości szczytowej  możemy prowadzić przyszłościowe badania. Wszystkie te ulepszenia są rozwijane we współpracy ze Szwedzkim Narodowym Centrum Sportu w Bosön i P. Daniele Cardinale.Wymienione niżej rowery są wyposażone w opisane tu testy.

Wysoka precyzja pomiaru przyspieszenia Częstotliwość próbkowania 50 Hz oraz opcja „zero-start” w oprogramowaniu czynią te rowery najlepszym narzędziem do pomiarów przyspieszenia. Mogą być one maksymalnie obciążone (do 10 kg) przed rozpoczęciem testu, co pozwala na pomiar czasu uzyskania wartości szczytowej /Time to Peak/ z dużą dokładnością i rozdzielczością.

Zapytaj o produkt

    Potwierdź, że nie jesteś robotem

    Zobacz również

    Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz