Urządzenie IONO-ACTIVE Mask jest polecane jako uzupełnienie rehabilitacji pocovidowej, wspomagające regeneracje płuc po przebytej infekcji koronawirusem, jak również przy łagodzeniu objawów innych chorób płuc jak astma, rozedma czy przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc. Jonoterapia jest naturalną alternatywą dla preparatów wziewnych i sterydowych, która ma pomóc w złagodzeniu objawów oraz poprawić ogólny stan pacjenta. W urządzeniu IONO-ACTIVE jony ujemne produkowane są na poziomie ust, trafiając najkrótszą drogą prosto do pęcherzyków płucnych – najbardziej ukrwionego elementu naszego ciała. Tutaj jonyprzenikają do krwi i sąroznoszone po całym organizmie przywracając ujemny ładunek komórkom. Pozwala to na bardzo szybkie uaktywnienie przemiany materii, dzięki czemu metabolizm komórkowy jest zwiększony, a nasz organizm może skuteczniej walczyć z chorobą, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
O tym jak znaczące dla naszego zdrowia są elektryczne jony tlenu, mówi się w nauce i medycynie od dziesięcioleci. Zauważono ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Badania pokazują, że ludzie żyjący z miejscach gdzie powietrze jest wyjątkowo silnie zjonizowane ujemnie (nad morzem, przy wodospadach) dożywają późnej starości w wyśmienitym zdrowiu. Duża liczba jonów ujemnych produkowana jest również podczas burzy czy silnego wiatru i w każdym przypadku gdy silna energia lubróżnica potencjałów rozszczepia cząsteczki tlenu jonizując je ujemnie. Wytwarzany przez wysoko zjonizowane powietrze mikroklimat jest kluczowy przy wyborze sanatorium w chorobach płuc. Więcej o jonoterapii i jej pozytywnym wpływie na nasz organizm można przeczytać w serii artykułów na stronie dedykowanej urządzeniu IONO-ACTIVE Maks – www.e-oddycham.pl
Własny kieszonkowy generator jonów ujemnych
Teraz możesz mieć swój osobisty generator jonów ujemnych zawsze przy sobie. Elektroda umieszczona w maseczce to kluczowy element urządzenia IONO-ACTIVE. Wytwarzana przez nią różnica potencjałów rozszczepia cząsteczki zawartego w powietrzu tlenu oraz pary wodnej, produkując jony ujemne, wprowadzane prosto do krwioobiegu drogą wziewną. W tej postaci są one wysoce niestabilne elektrycznie i reaktywne – połączą się z pierwszą napotkaną cząsteczką naładowaną dodatnio (bakteriami, wirusami, zarodnikami pleśni, związkami pronowotworowymi, smogiem, alergenami i innymi wolnymi rodnikami.) Ogromnym plusem terapii ujemnymi jonami tlenu jest jej działanie u podstaw problemu: przywracanie organizmowi jego naturalnej równowagi chemicznej sprzyja prawidłowemu działaniu układu immunologicznego i budowaniu naturalnej odporności. Organizm w pełnym zdrowiu jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z niemal każdym zagrożeniem a procesy starzenia przebiegają harmonijnie.
Spirometryczna strzykawka kalibracyjna SSK03 jest opcjonalnym wyposażeniem spirometru ASPEL SPIRO SPM. Spirometryczna strzykawka kalibracyjna SSK03 to niezawodne i precyzyjne narzędzie do okresowej kalibracji spirometrów. Kalibrację wykonuje się w celu zagwarantowania dokładności wyników pomiarowych spirometru. Zgodnie z rekomendacją ATS/ERS kalibracja powinna być wykonywana codziennie. Spirometryczna strzykawka kalibracyjna SSK03 jest opcjonalnym wyposażeniem spirometru ASPEL SSK03 SPM v.101. Specyfikacja techniczna: objętość 3000 ml tolerancja objętości ± 7,2 ml maksymalny przepływ ± 18 l/s zależny od użytkownika (obsługa ręczna) wymiary 535x124x108 mm (dł. x szer. x wys.)
Urządzenie wytwarzające wysokiej jakości tlen z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Znajdzie zastosowanie w domowych tlenoterapiach, m.in przy rehabilitacji pocovidowej ozdrowieńców. Koncentrator tlenowy OxyFlow sprawdzi się również w szpitalu. Generatory tlenu OxyFlow marki GESS zapewniają bardzo wysoką czystością wytwarzanego tlenu na poziomie 93%, dzięki zastosowaniu amerykańskiej technologii PSA. Charakteryzuje się zgrabną konstrukcją, która nie zabiera wiele miejsca. W koncentratorze zastosowano potrójny filtr powietrza, który oddziela drobne zanieczyszczenia i zapewnia długotrwałą pracę urządzenia.
Drenaż ułożeniowy to rodzaj rehabilitacji u chorych z trudnościami w odkrztuszeniu dużych ilości zalegającej wydzieliny oskrzelowej. Polega on na przyjmowaniu przez chorego z chorobą płuc takiej pozycji, aby dany odcinek dróg oddechowych znajdował się powyżej tzw. wnęki płuca, co powoduje, że wydzielina zalegająca w chorej części płuc może swobodnie spływać w wyniku działania siły grawitacji z małych oskrzeli do dużych i dalej do tchawicy, skąd jest wykrztuszana. Dzięki unoszonej części leżyska możemy ustawić pacjenta w pozycji Trendelenburga. Wypychana część środkowa leżyska w zakresie 20 cm pozwala odpowiednio ułożyć pacjenta przy zmianach lewo lub prawo stronnych.