Urządzenie IONO-ACTIVE Mask jest polecane jako uzupełnienie rehabilitacji pocovidowej, wspomagające regeneracje płuc po przebytej infekcji koronawirusem, jak również przy łagodzeniu objawów innych chorób płuc jak astma, rozedma czy przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc. Jonoterapia jest naturalną alternatywą dla preparatów wziewnych i sterydowych, która ma pomóc w złagodzeniu objawów oraz poprawić ogólny stan pacjenta. W urządzeniu IONO-ACTIVE jony ujemne produkowane są na poziomie ust, trafiając najkrótszą drogą prosto do pęcherzyków płucnych – najbardziej ukrwionego elementu naszego ciała. Tutaj jonyprzenikają do krwi i sąroznoszone po całym organizmie przywracając ujemny ładunek komórkom. Pozwala to na bardzo szybkie uaktywnienie przemiany materii, dzięki czemu metabolizm komórkowy jest zwiększony, a nasz organizm może skuteczniej walczyć z chorobą, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
O tym jak znaczące dla naszego zdrowia są elektryczne jony tlenu, mówi się w nauce i medycynie od dziesięcioleci. Zauważono ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Badania pokazują, że ludzie żyjący z miejscach gdzie powietrze jest wyjątkowo silnie zjonizowane ujemnie (nad morzem, przy wodospadach) dożywają późnej starości w wyśmienitym zdrowiu. Duża liczba jonów ujemnych produkowana jest również podczas burzy czy silnego wiatru i w każdym przypadku gdy silna energia lubróżnica potencjałów rozszczepia cząsteczki tlenu jonizując je ujemnie. Wytwarzany przez wysoko zjonizowane powietrze mikroklimat jest kluczowy przy wyborze sanatorium w chorobach płuc. Więcej o jonoterapii i jej pozytywnym wpływie na nasz organizm można przeczytać w serii artykułów na stronie dedykowanej urządzeniu IONO-ACTIVE Maks – www.e-oddycham.pl
Własny kieszonkowy generator jonów ujemnych
Teraz możesz mieć swój osobisty generator jonów ujemnych zawsze przy sobie. Elektroda umieszczona w maseczce to kluczowy element urządzenia IONO-ACTIVE. Wytwarzana przez nią różnica potencjałów rozszczepia cząsteczki zawartego w powietrzu tlenu oraz pary wodnej, produkując jony ujemne, wprowadzane prosto do krwioobiegu drogą wziewną. W tej postaci są one wysoce niestabilne elektrycznie i reaktywne – połączą się z pierwszą napotkaną cząsteczką naładowaną dodatnio (bakteriami, wirusami, zarodnikami pleśni, związkami pronowotworowymi, smogiem, alergenami i innymi wolnymi rodnikami.) Ogromnym plusem terapii ujemnymi jonami tlenu jest jej działanie u podstaw problemu: przywracanie organizmowi jego naturalnej równowagi chemicznej sprzyja prawidłowemu działaniu układu immunologicznego i budowaniu naturalnej odporności. Organizm w pełnym zdrowiu jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z niemal każdym zagrożeniem a procesy starzenia przebiegają harmonijnie.
Profesjonalny, trwały i wydajny inhalator pneumatyczny z wbudowanym modułem pulsacji aerozolu. W sposób precyzyjny podaje wszystkie rodzaje leków wziewnych. Działanie inhalatora MONSUN 1 MP1 oparte jest na zjawisku rozpraszania cieczy w nebulizatorze przy pomocy silnego strumienia powietrza. Dodatkowo inhalator MONSUN 1 MP1 posiada wbudowany pulsator, który umożliwia wytworzenie wibroaerozolu, tj. aerozolu wzbogaconego o falę akustyczną. Badania dowodzą, że klasyczna terapia aerozolowa jest powszechnie stosowana w przypadkach chorób górnych dróg oddechowych i zatok przynosowych. Jednakże wadą tradycyjnego aerozolu jest to, że penetruje on obszar zatok dopiero po długim czasie inhalacji w niewielkich dawkach, co znacznie ogranicza skuteczność takiej terapii. Inhalator pneumatyczny MONSUN 1 MP1 stosuje się przy leczeniu schorzeń oskrzeli i płuc, zatok nosowych, gardła i krtani oraz przy takich chorobach jak astma, alergia, pochp, itp. MONSUN 1 MP1 to kompleksowa terapia dróg oddechowych. Polecany również do rehabilitacji pocovidowej ozdrowieńców i jest zgodny z wytycznymi NFZ.
Stanowisko diagnostyki medycznej ASPEL ASTER DGS v.140 - Stanowisko diagnostyki medycznej do prowadzenia wielostanowiskowej rehabilitacji kardiologicznej wraz z modułem oceny wydolności, wykorzystywane m.in przy rehabilitacji postcovidowej dla ozdrowieńców. Wielostanowiskowy system przeznaczony do prowadzenia rehabilitacyjnych treningów monitorowanych współpracujący z bieżniami ASPEL 612 TRM oraz/lub z cykloergometrami ASPEL 601 CRG. Każde stanowisko treningowe traktowane jest indywidualnie. Programy treningowe pozwalają na prowadzenie treningów sterowanych obciążeniem lub częstością rytmu. Po zakończeniu treningu dla każdego stanowiska generowany jest raport. Dodatkowo system ASTER wyposażono w moduł oceny wydolności pozwalający na wykonanie elektrokardiograficznego badania wysiłkowego w celu oceny przebiegu rehabilitacji. Urządzenie wyróżnione nagrodą Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich SALMED 2017
Spirometr ASPEL SPIRO SPM v.302 - jest kompaktowym, przenośnym spirometrem umożliwiającym wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego m.in po przebytej chorobie COVID-19, podczas rehabilitacji pacjentów dorosłych i pediatrycznych we wszystkich placówkach służby zdrowia przez przeszkolonych pracowników. Wyposażony jest w głowicę pneumotachometryczną GPK17, przewód powietrzny PP17, klips na nos KP16 oraz papier do spirometru R112BN. Aparat może być zasilany z sieci o napięciu 90V - 260V lub z wewnętrznego akumulatora.