REHABILITACJA POCOVIDOWA

Wychodząc na przeciw wymogom ustawy z 2.04.2021 dot. organizacji i wyposażenia podmiotów leczniczych (np. Szpitale, Uzdrowiska, Kliniki) w kwestii rehabilitacji pacjentów po COVID-19, oferujemy kompleksową pomoc.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 33 812 29 64

Zestaw do treningów monitorowanych MONARK 828

W kategorii "Rahabilitacja pocovidowa" przedstawiamy zestaw do treningów monitorowanych - czyli Cykloergometry MONARK z wielostanowiskowym systemem do bezprzewodowego monitorowania tętna. Oprogramowanie kontrolujące tętno uczestników, podgląd aktualnych parametrów każdego uczestnika trenującego w grupie, wyniki pomiaru wyświetlane na ekranie komputera oraz  na telewizorze. Liczba stanowisk dobierana indywidualnie.  Zestaw do treningów monitorowanych pozwala na ciągłe monitorowanie do 42 uczestników treningu. 

Koncentrator Tlenu Gess OxyFlow 5L

Urządzenie wytwarzające wysokiej jakości tlen z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Znajdzie zastosowanie w domowych tlenoterapiach, m.in przy rehabilitacji pocovidowej ozdrowieńców. Koncentrator tlenowy OxyFlow sprawdzi się również w szpitalu. Generatory tlenu OxyFlow marki GESS zapewniają bardzo wysoką czystością wytwarzanego tlenu na poziomie 93%, dzięki zastosowaniu amerykańskiej technologii PSA. Charakteryzuje się zgrabną konstrukcją, która nie zabiera wiele miejsca. W koncentratorze zastosowano potrójny filtr powietrza, który oddziela drobne zanieczyszczenia i zapewnia długotrwałą pracę urządzenia.

Koncentrator Tlenu Owgels 5L

Koncentrator tlenu jest stosowany u pacjentów, u których zdiagnozowano konieczność dodatkowej suplementacji tlenem, rekomendowane w przebiegu choroby Covid-19 jak również po zakończeniu leczenia infekcji, podczas rehabilitacji ozdrowieńców. Koncentrator tlenu zapewni tym pacjentom uzupełnienie tlenu o wysokim stężeniu. Urządzenie nie służy do podtrzymywania życia. Koncentrator może być używany w sposób ciągły w warunkach domowych lub instytucjonalnych/szpitalnych. Koncentrator tlenu przeznaczony do użytku w celu zapewnienia dodatkowej niskoprzepływowej terapii tlenowej w domu, domach opieki, placówkach opieki nad pacjentami itp. Żywotność urządzenia wynosi 5 lat. W przypadku dłuższego użytkowania należy skonsultować się z dostawcą sprzętu i lekarzem.

Kardiomonitor i pulsoksymetr CMS7000

Monitor pacjenta CMS7000 firmy CONTEC jest wielofunkcyjnym kardiomonitorem z funkcją pulsoksymetru w kategorii rehabilitacja postcovidowa. Umożliwia monitorowanie oraz nadzór istotnych dla życia parametrów biologicznych pacjenta w przebiegu choroby COVID-19 oraz po zakończeniu leczenia podczas rehabilitacji ozdrowienców. Używany na sali intensywnej terapii, w trakcie zabiegu na sali operacyjnej i oddziale wybudzeń, jak również na oddziale intensywnej opieki internistycznej. Przeznaczony jest także do monitorowania noworodków.

Zestaw R Defibrylator AED RESCUE SAM

Zestaw R Defibrylator RESCUE SAM to półautomatyczny zewnętrzny defibrylator przeznaczony do przeprowadzania prostych, kierowanych komunikatami głosowymi i wskazówkami bezpośrednich czynności reanimacyjnych. Zestaw R Defibrylator RESCUE SAM jest lekki, zasilany bateryjnie, łatwy do przenoszenia. Defibrylator RESCUE SAM przeznaczony jest do użycia w przypadku wystąpienia migotania komór (VF) oraz częstoskurczu komorowego (VT). Zgodny z wytycznymi NFZ dotyczących sprzętu stosowanego przy rehabilitacji ozdrowieńców po przebytej infekcji koronawirusem. 

Spirometr ASPEL SPIRO SPM v.302

Spirometr ASPEL SPIRO SPM v.302 - jest kompaktowym, przenośnym spirometrem umożliwiającym wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego m.in po przebytej chorobie COVID-19, podczas rehabilitacji pacjentów dorosłych i pediatrycznych we wszystkich placówkach służby zdrowia przez przeszkolonych pracowników. Wyposażony jest w głowicę pneumotachometryczną GPK17, przewód powietrzny PP17, klips na nos KP16 oraz papier do spirometru R112BN. Aparat może być zasilany z sieci o napięciu 90V - 260V lub z wewnętrznego akumulatora.

Spirometryczna strzykawka kalibracyjna ASPEL SSK03 SPM v.101

Spirometryczna strzykawka kalibracyjna SSK03 jest opcjonalnym wyposażeniem spirometru ASPEL SPIRO SPM. Spirometryczna strzykawka kalibracyjna SSK03 to niezawodne i precyzyjne narzędzie do okresowej kalibracji spirometrów. Kalibrację wykonuje się w celu zagwarantowania dokładności wyników pomiarowych spirometru. Zgodnie z rekomendacją ATS/ERS kalibracja powinna być wykonywana codziennie. Spirometryczna strzykawka kalibracyjna SSK03 jest opcjonalnym wyposażeniem spirometru ASPEL SSK03 SPM v.101.

Specyfikacja techniczna:

  • objętość 3000 ml
  • tolerancja objętości ± 7,2 ml
  • maksymalny przepływ ± 18 l/s zależny od użytkownika (obsługa ręczna)
  • wymiary 535x124x108 mm (dł. x szer. x wys.)

Spirometr Lungtest Mobile

Spirometr Lungtest Mobile jest małym, przenośnym spirometrem diagnostycznym znajdującym zastosowanie w rehabilitacji postcovidowej po przebytej infekcji koronawirusem. Obsługa spirometru opiera się na dużym kolorowym, ciekłokrystalicznym, dotykowym wyświetlaczu o dużej rozdzielczości i szerokim kącie widzenia. Edycję wyników zapewnia wbudowana szybka drukarka termiczna. Prawidłowe wykonywanie badań i opracowywanie wyników gwarantuje wbudowany precyzyjny moduł pomiarowy i specjalistyczny komputer. Badania są wykonywane przy użyciu opatentowanych wymiennych głowic pneumotachograficznych zabezpieczających pacjentów przed zakażeniami.

Nebulizator – Inhalator pneumatyczny MONSUN 2 MP2

Profesjonalny, trwały i wydajny inhalator pneumatyczny przeznaczony do precyzyjnego podawania wszystkich rodzajów leków wziewnych, działa w oparciu o zjawisko rozproszenia cieczy przy pomocy bardzo silnego strumienia powietrza. Idealnie nadaje się do leczenia oskrzeli i płuc w chorobach takich jak astma, alergia, czy pochp. Obecnie stosowany jest w sektorach leczniczych takich jak szpitale, uzdrowiska czy sanatoria. Polecany również do rehabilitacji pocovidowej ozdrowieńców i jest zgodny z wytycznymi NFZ.   

Nebulizator – Inhalator pneumatyczny Nebuflaem F2000

Nebulizator pneumatyczny Nebulflaem Super F 2000 to najbardziej profesjonalny inhalator z tej grupy nebulizatorów. Jeżeli potrzebujesz inhalatora do długotrwałego leczenia inhalacyjnego lub dla kilku domowników powinieneś wybrać właśnie ten sprzęt. Jest wyjątkowo trwały, możesz go używać przez wiele lat. Producent – włoska firma Flaem Nuova gwarantuje bezawaryjną pracę urządzenia przez 2000 godzin. Ponadto niezwykle rzadko spotykana w inhalatorze pneumatycznym wydajność 0,65 ml/min przyczynia się do skrócenia czasu zabiegu.  Inhalator przeznaczony jest do leczenia środkowych i dolnych partii dróg oddechowych. Wyposażony jest w wydajny nebulizator Rapid Flaem 4 z systemem zaworów wdechowo-wydechowych, który zapewnia skuteczną i komfortową inhalację najniższych obszarów płuc. Trwała i cicha sprężarka inhalatora umożliwia częste użytkowanie przez długi czas i dlatego również świetnie nadaje się do intensywnej pracy w szpitalu. Gwarancję, jakości zapewnia Jednostka Certyfikująca TÜV. Należy do sprzętów polecanych przy rehabilitacji osób po przebytej infekcji koronawirusem. 

Nebulizator – inhalator pneumatyczny z wibroaerozolem MONSUN 1 MP1

Profesjonalny, trwały i wydajny inhalator pneumatyczny z wbudowanym modułem pulsacji aerozolu. W sposób precyzyjny podaje wszystkie rodzaje leków wziewnych. Działanie inhalatora MONSUN 1 MP1 oparte jest na zjawisku rozpraszania cieczy w nebulizatorze przy pomocy silnego strumienia powietrza. Dodatkowo inhalator MONSUN 1 MP1 posiada wbudowany pulsator, który umożliwia wytworzenie wibroaerozolu, tj. aerozolu wzbogaconego o falę akustyczną. Badania dowodzą, że klasyczna terapia aerozolowa jest powszechnie stosowana w przypadkach chorób górnych dróg oddechowych i zatok przynosowych. Jednakże wadą tradycyjnego aerozolu jest to, że penetruje on obszar zatok dopiero po długim czasie inhalacji w niewielkich dawkach, co znacznie ogranicza skuteczność takiej terapii. Inhalator pneumatyczny MONSUN 1 MP1 stosuje się przy leczeniu schorzeń oskrzeli i płuc, zatok nosowych, gardła i krtani oraz przy takich chorobach jak astma, alergia, pochp, itp. MONSUN 1 MP1 to kompleksowa terapia dróg oddechowych. Polecany również do rehabilitacji pocovidowej ozdrowieńców i jest zgodny z wytycznymi NFZ.   

Nebulizator – inhalator pneumatyczny sterowany oddechem MARIN MP3

Nabulizator pneumatyczny MARIN MP3 to innowacyjne i rewolucyjne rozwiązanie w branży medycznej, polecane przy rehabilitacji ozdrowieńców po przebytej chorobie COVID-19. Inhalator pneumatyczny MARIN MP3 wykorzystywany jest przy leczeniu oskrzeli i płuc w chorobach takich jak astma, alergie, mukowiscydoza i inne. Tryb synchroniczny, który został zastosowany w MARIN MP3, polega na rozpylaniu substancji leczniczej wyłącznie w pierwszej fazie wdechu pacjenta. Tym sposobem depozycja leku w płucach staje się maksymalnie skuteczna, a straty aerozolu podczas wydechu są niezauważalne. Inhalator pneumatyczny MARIN bezustannie dopasowuje czas generowania aerozolu do zmian częstotliwości oddechu pacjenta. Umożliwia to przede wszystkim dużą oszczędność leków oraz zwiększoną skuteczność terapii, ponieważ inhalator „pilnuje“ małego pacjenta, by przyjął całą zaleconą przez lekarza dawkę . Inhalator wytwarza również wibroaerozol skuteczny w leczeniu schorzeń zatok, gardła i krtani. 
 

Inhalator ultradźwiękowy TAJFUN 2 MU2

Inhalator ultradźwiękowy TAJFUN 2 MU2 z możliwością zapamiętania wszystkich ustawień. Ten bezgłośny inhalator wyleczy drogi oddechowe, oczy i skórę 100 pacjentów dziennie. Działanie inhalatora TAJFUN 2 MU2 opiera się przede wszystkim na mechanizmie rozproszenia cieczy przy pomocy fal ultradźwiękowych, które wytwarzają aerozol przenoszący substancje lecznicze. Znajduje swoje zastosowanie w szpitalach, uzdrowiskach i ambulatoriach. Należy do sprzętów polecanych przy rehabilitacji osób po przebytej infekcji koronawirusem. 

Inhalator ultradźwiękowy TAJFUN 1 MU1

Inhalator ultradźwiękowy TAJFUN 1 MU1 z wbudowanym modułem pulsacji aerozolu. Bezgłośny, profesjonalny inhalator ultradźwiękowy przeznaczony do użytkowania w domu i szpitalu. Inhalator TAJFUN 1 MU1 opracowany został z myślą o rosnących potrzebach sektorów leczniczych takich jak szpitale, uzdrowiska, czy ambulatoria. To właśnie w tych miejscach wymagana jest duża skuteczność, wysoka wydajność i precyzja inhalatorów. Inhalator TAJFUN jest szczególnie polecany do pocovidowej rehabilitacji ozdrowieńców.

Osobisty generator jonów ujemnych tlenu – wsparcie w pocovidowej rehablitacji płuc

Urządzenie IONO-ACTIVE Mask jest polecane jako uzupełnienie rehabilitacji pocovidowej, wspomagające regeneracje płuc po przebytej infekcji koronawirusem, jak również przy łagodzeniu objawów innych chorób płuc jak astma, rozedma czy przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc. Jonoterapia jest naturalną alternatywą dla preparatów wziewnych i sterydowych, która ma pomóc w złagodzeniu objawów oraz poprawić ogólny stan pacjenta. W urządzeniu IONO-ACTIVE jony ujemne produkowane są na poziomie ust, trafiając najkrótszą drogą prosto do pęcherzyków płucnych – najbardziej ukrwionego elementu naszego ciała. Tutaj jony przenikają do krwi i są roznoszone po całym organizmie przywracając ujemny ładunek komórkom. Pozwala to na bardzo szybkie uaktywnienie przemiany materii, dzięki czemu metabolizm komórkowy jest zwiększony, a nasz organizm może skuteczniej walczyć z chorobą, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie.  

Stół do drenażu ułożeniowego PROFI D Plus

Drenaż ułożeniowy to rodzaj rehabilitacji u chorych z trudnościami w odkrztuszeniu dużych ilości zalegającej wydzieliny oskrzelowej. Polega on na przyjmowaniu przez chorego z chorobą płuc takiej pozycji, aby dany odcinek dróg oddechowych znajdował się powyżej tzw. wnęki płuca, co powoduje, że wydzielina zalegająca w chorej części płuc może swobodnie spływać w wyniku działania siły grawitacji z małych oskrzeli do dużych i dalej do tchawicy, skąd jest wykrztuszana. Dzięki unoszonej części leżyska możemy ustawić pacjenta w pozycji Trendelenburga. Wypychana część środkowa leżyska w zakresie 20 cm pozwala odpowiednio ułożyć pacjenta przy zmianach lewo lub prawo stronnych.

system do treningów monitorowanych ASPEL ASTER DGS v.140

Stanowisko diagnostyki medycznej ASPEL ASTER DGS v.140 - Stanowisko diagnostyki medycznej do prowadzenia wielostanowiskowej rehabilitacji kardiologicznej wraz z modułem oceny wydolności, wykorzystywane m.in przy rehabilitacji postcovidowej dla ozdrowieńców.  Wielostanowiskowy system przeznaczony do prowadzenia rehabilitacyjnych treningów monitorowanych współpracujący z bieżniami ASPEL 612 TRM oraz/lub z cykloergometrami ASPEL 601 CRG. Każde stanowisko treningowe traktowane jest indywidualnie. Programy treningowe pozwalają na prowadzenie treningów sterowanych obciążeniem lub częstością rytmu. Po zakończeniu treningu dla każdego stanowiska generowany jest raport. Dodatkowo system ASTER wyposażono w moduł oceny wydolności pozwalający na wykonanie elektrokardiograficznego badania wysiłkowego w celu oceny przebiegu rehabilitacji. Urządzenie wyróżnione nagrodą Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich SALMED 2017

wyposażenie w sprzęt do treningów interwałowych – ergometr rowerowy ASPEL 601 CRG v.501

Rehabilitacyjny cykloergometr ASPEL 601 CRG v.501 - przeznaczony jest do zastosowania m.in w rehabilitacji kardiologicznej ozdrowieńców po przebytej chorobie COVID-19 oraz do przeprowadzania badań wysiłkowych pacjentów dorosłych oraz pediatrycznych o wzroście powyżej 140 cm w różnych placówkach służby zdrowia, m. in. w ośrodkach rehabilitacyjnych itp., w których dostęp i nadzór są ustalone przez odpowiedzialną osobę. W trakcie wysiłku prowadzony jest precyzyjny nadzór kardiologiczny nad chorym. Cykloergometr ASPEL 601 CRG może współpracować w systemach: ASTER (treningi rehabilitacyjne) oraz CARDIOTEST (badania wysiłkowe).

Bieżnia ASPEL 612 TRM v.702 – wyposażenie w sprzęt do treningów interwałowych

Zaawansowana technologicznie rehabilitacyjno-wysiłkowa bieżnia B612 model C jest sprzętem przeznaczonym m.in do rehabilitacji ozdrowieńców po przebytej chorobie COVID-19. Bieżnia zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań w skali światowej, które umożliwiają skuteczną i bezpieczną rehabilitację oraz przeprowadzanie badań wysiłkowych:

  • wbudowany w bieżnię moduł EKG zapewniający bieżący monitoring pracy serca,
  • system kontroli nachylenia (inklinometr) pozwalający na precyzyjne zadawanie obciążenia poprzez zmianę pochylenia bieżni,
  • trzy wyłączniki bezpieczeństwa (w tym jeden zewnętrzny), co zwiększa kontrolę nad pracą bieżni i bezpieczeństwem pacjenta.

VACUMED

VACUMED® to innowacyjne urządzenia wykorzystujące technikę zmiennego, przerywanego podciśnienia. Technologia zmiennego podciśnienia jest bezpieczną formą terapii opartą na doświadczeniach medycyny kosmicznej

DEEP OSCILLATION® PERSONAL

Indywidualne programy zabiegowe zapisane w aparacie DEEP OSCILLATION® EVIDENT na karcie pamięci można wywołać w aparacie DEEP OSCILLATION® PERSONAL. To pozwala na indywidualną, kontrolowanąi mobilną terapię z wykorzystaniem aparatu DEEP OSCILLATION® PERSONAL. Pacjent może również kontynuować terapię według wskazań, pomiędzy wizytami w gabinecie.
Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
Napisz