REHABILITACJA POCOVIDOWA

Wychodząc na przeciw wymogom ustawy z 2.04.2021 dot. organizacji i wyposażenia podmiotów leczniczych (np. Szpitale, Uzdrowiska, Kliniki) w kwestii rehabilitacji pacjentów po COVID-19, oferujemy kompleksową pomoc.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 33 812 29 64

Spirometr ASPEL SPM ASPIRO v.303

Spirometr ASPEL SPM SPIRO v.303 - jest kompaktowym, przenośnym spirometrem umożliwiającym wykonywanie badań diagnostycznych układu oddechowego pacjentów dorosłych i pediatrycznych.

Nebulizator Flaem NebulFlaem 4.0

NebulFlaem 4.0 to kompletny i skuteczny profesjonalny system nebulizacji dorosłych i dzieci. Inhalator kompletny razem ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami i najnowocześniejszym nebulizatorem Flaem RF9.

Zestaw do treningów monitorowanych MONARK 828

Cykloergometr MONARK z wielostanowiskowym systemem do bezprzewodowego monitorowania tętna. Oprogramowanie kontrolujące tętno uczestników, podgląd aktualnych parametrów każdego uczestnika trenującego w grupie, wyniki pomiaru wyświetlane na ekranie komputera oraz  na telewizorze. Liczba stanowisk dobierana indywidualnie.  Zestaw do treningów monitorowanych pozwala na ciągłe monitorowanie do 42 uczestników treningu. 

Koncentrator Tlenu Gess OxyFlow 5L

Generatory tlenu OxyFlow marki GESS zapewniają bardzo wysoką czystością wytwarzanego tlenu na poziomie 93%, dzięki zastosowaniu amerykańskiej technologii PSA. Charakteryzuje się zgrabną konstrukcją, która nie zabiera wiele miejsca. W koncentratorze zastosowano potrójny filtr powietrza, który oddziela drobne zanieczyszczenia i zapewnia długotrwałą pracę urządzenia.

Koncentrator Tlenu Owgels 5L

Koncentrator tlenu jest stosowany u pacjentów, u których zdiagnozowano konieczność dodatkowej suplementacji tlenem, rekomendowane w przebiegu choroby Covid-19 jak również po zakończeniu leczenia infekcji, podczas rehabilitacji ozdrowieńców. Koncentrator tlenu zapewni tym pacjentom uzupełnienie tlenu o wysokim stężeniu. Urządzenie nie służy do podtrzymywania życia. Koncentrator może być używany w sposób ciągły w warunkach domowych lub instytucjonalnych/szpitalnych.

Kardiomonitor i pulsoksymetr CMS7000

Monitor pacjenta CMS7000 firmy CONTEC jest wielofunkcyjnym kardiomonitorem z funkcją pulsoksymetru w kategorii rehabilitacja postcovidowa. Umożliwia monitorowanie oraz nadzór istotnych dla życia parametrów biologicznych pacjenta w przebiegu choroby COVID-19 oraz po zakończeniu leczenia podczas rehabilitacji ozdrowienców. Używany na sali intensywnej terapii, w trakcie zabiegu na sali operacyjnej i oddziale wybudzeń, jak również na oddziale intensywnej opieki internistycznej. Przeznaczony jest także do monitorowania noworodków.

Zestaw R Defibrylator AED RESCUE SAM

Zestaw R Defibrylator RESCUE SAM to półautomatyczny zewnętrzny defibrylator przeznaczony do przeprowadzania prostych, kierowanych komunikatami głosowymi i wskazówkami bezpośrednich czynności reanimacyjnych. Zestaw R Defibrylator RESCUE SAM jest lekki, zasilany bateryjnie, łatwy do przenoszenia.

Spirometryczna strzykawka kalibracyjna ASPEL SSK03 SPM v.101

Spirometryczna strzykawka kalibracyjna SSK03 jest opcjonalnym wyposażeniem spirometru ASPEL SPIRO SPM. Spirometryczna strzykawka kalibracyjna SSK03 to niezawodne i precyzyjne narzędzie do okresowej kalibracji spirometrów. Kalibrację wykonuje się w celu zagwarantowania dokładności wyników pomiarowych spirometru.

Spirometr Lungtest Mobile

Spirometr Lungtest Mobile jest małym, przenośnym spirometrem diagnostycznym znajdującym zastosowanie w rehabilitacji postcovidowej po przebytej infekcji koronawirusem. Obsługa spirometru opiera się na dużym kolorowym, ciekłokrystalicznym, dotykowym wyświetlaczu o dużej rozdzielczości i szerokim kącie widzenia.

 

Nebulizator – Inhalator pneumatyczny MONSUN 2 MP2

Profesjonalny, trwały i wydajny inhalator pneumatyczny przeznaczony do precyzyjnego podawania wszystkich rodzajów leków wziewnych, działa w oparciu o zjawisko rozproszenia cieczy przy pomocy bardzo silnego strumienia powietrza. Idealnie nadaje się do leczenia oskrzeli i płuc w chorobach takich jak astma, alergia, czy pochp. Polecany również do rehabilitacji pocovidowej ozdrowieńców i jest zgodny z wytycznymi NFZ.   

Nebulizator – inhalator pneumatyczny z wibroaerozolem MONSUN 1 MP1

Profesjonalny, trwały i wydajny inhalator pneumatyczny z wbudowanym modułem pulsacji aerozolu. W sposób precyzyjny podaje wszystkie rodzaje leków wziewnych. Działanie inhalatora MONSUN 1 MP1 oparte jest na zjawisku rozpraszania cieczy w nebulizatorze przy pomocy silnego strumienia powietrza. Dodatkowo inhalator MONSUN 1 MP1 posiada wbudowany pulsator, który umożliwia wytworzenie wibroaerozolu, tj. aerozolu wzbogaconego o falę akustyczną.

Nebulizator – inhalator pneumatyczny sterowany oddechem MARIN MP3

Inhalator pneumatyczny MARIN MP3 wykorzystywany jest przy leczeniu oskrzeli i płuc w chorobach takich jak astma, alergie, mukowiscydoza i inne. Tryb synchroniczny, który został zastosowany w MARIN MP3, polega na rozpylaniu substancji leczniczej wyłącznie w pierwszej fazie wdechu. Inhalator pneumatyczny MARIN bezustannie dopasowuje czas generowania aerozolu do zmian częstotliwości oddechu pacjenta. Inhalator wytwarza również wibroaerozol skuteczny w leczeniu schorzeń zatok, gardła i krtani. 
 

Inhalator ultradźwiękowy TAJFUN 2 MU2

Inhalator ultradźwiękowy TAJFUN 2 MU2 z możliwością zapamiętania wszystkich ustawień. Ten bezgłośny inhalator wyleczy drogi oddechowe, oczy i skórę 100 pacjentów dziennie. Działanie inhalatora TAJFUN 2 MU2 opiera się przede wszystkim na mechanizmie rozproszenia cieczy przy pomocy fal ultradźwiękowych, które wytwarzają aerozol przenoszący substancje lecznicze. Znajduje swoje zastosowanie w szpitalach, uzdrowiskach i ambulatoriach. Należy do sprzętów polecanych przy rehabilitacji osób po przebytej infekcji koronawirusem. 

Inhalator ultradźwiękowy TAJFUN 1 MU1

Inhalator ultradźwiękowy TAJFUN 1 MU1 z wbudowanym modułem pulsacji aerozolu. Bezgłośny, profesjonalny inhalator ultradźwiękowy przeznaczony do użytkowania w domu i szpitalu. Inhalator TAJFUN 1 MU1 opracowany został z myślą o rosnących potrzebach sektorów leczniczych takich jak szpitale, uzdrowiska, czy ambulatoria. To właśnie w tych miejscach wymagana jest duża skuteczność, wysoka wydajność i precyzja inhalatorów. Inhalator TAJFUN jest szczególnie polecany do pocovidowej rehabilitacji ozdrowieńców.

Osobisty generator jonów ujemnych tlenu

Urządzenie IONO-ACTIVE Mask jest polecane jako uzupełnienie rehabilitacji pocovidowej, wspomagające regeneracje płuc po przebytej infekcji koronawirusem, jak również przy łagodzeniu objawów innych chorób płuc jak astma, rozedma czy przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc.

Stół do drenażu ułożeniowego PROFI D Plus

Stół rehabilitacyjny znajduje zastosowanie w ośrodkach zdrowia oraz w gabinetach rehabilitacji. Leżysko składa się z dwóch segmentów. Zagłówek stołu z wycięciem na twarz regulowany jest płynnie za pomocą sprężyny gazowej. Tylna część podnoszona za pomocą sprężyny gazowej. Stół, dzięki jego solidnemu wykonaniu i wzmocnionej ramie, bez wątpienia sprosta wymaganiom każdego fizjoterapeuty.

System do treningów monitorowanych ASPEL ASTER DGS v.140

Stanowisko diagnostyki medycznej ASPEL ASTER DGS v.140 do prowadzenia wielostanowiskowej rehabilitacji kardiologicznej wraz z modułem oceny wydolności. System przeznaczony do prowadzenia rehabilitacyjnych treningów monitorowanych współpracujący z bieżniami ASPEL 612 TRM oraz/lub z cykloergometrami ASPEL 601 CRG. Każde stanowisko treningowe traktowane jest indywidualnie.

Bieżnia ASPEL 612 TRM v.702

Zaawansowana technologicznie rehabilitacyjno-wysiłkowa bieżnia B612 model C jest sprzętem przeznaczonym m.in do rehabilitacji ozdrowieńców po przebytej chorobie COVID-19. Bieżnia zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań w skali światowej, które umożliwiają skuteczną i bezpieczną rehabilitację oraz przeprowadzanie badań wysiłkowych:

VACUMED

VACUMED® to innowacyjne urządzenia wykorzystujące technikę zmiennego, przerywanego podciśnienia. Technologia zmiennego podciśnienia jest bezpieczną formą terapii opartą na doświadczeniach medycyny kosmicznej

DEEP OSCILLATION® PERSONAL

Indywidualne programy zabiegowe zapisane w aparacie DEEP OSCILLATION® EVIDENT na karcie pamięci można wywołać w aparacie DEEP OSCILLATION® PERSONAL. To pozwala na indywidualną, kontrolowanąi mobilną terapię z wykorzystaniem aparatu DEEP OSCILLATION® PERSONAL. Pacjent może również kontynuować terapię według wskazań, pomiędzy wizytami w gabinecie.
  • VR Vitalis - rehabilitacja w rzeczywistości wirtualnej.
  • Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz