Łóżka medyczne do suchego masażu – czy to dobra inwestycja?

Łóżka medyczne do suchego masażu
2022-10-17 Hasmed

Hydromasaż to sposób na odprężenie, a także regenerację mięśni i rekonwalescencję układu ruchu. Zanurzanie się w wodzie jednak nie dla wszystkich jest komfortowe. Łóżko do suchego hydromasażu rozwiązuje problem kontaktu z wodą, zapewniając maksimum korzyści z użytkowania.

Suchy hydromasaż to zabieg o charakterze terapeutycznym, a także kojącym nerwy, relaksującym. Choć zakup łóżka do hydromasażu wiąże się ze sporym kosztem, wielu inwestorów przekonało się już, że był to krok, który przyniósł wiele biznesowych korzyści. Sprawdź, jak działa łóżko do hydromasażu oraz czy warto zainstalować je w swoim lokalu.

Co to jest suchy hydromasaż?

Masaż ciała strumieniem wody to popularny sposób na odprężenie, rozluźnienie spiętych mięśni, poprawienie krążenia krwi oraz redukcję bólu. Metoda ta fantastycznie sprawdza się nie tylko w celu osiągnięcia relaksu po ciężkim dniu, ale także w celach rehabilitacyjnych.

Suchy hydromasaż wykazuje zalety klasycznego hydromasażu, lecz wyklucza bezpośredni kontakt ciała z wodą, co dla wielu osób ma duże znaczenie. Ułatwia to przeprowadzenie zabiegu, nie wymaga przebierania się i zapewnia maksymalną higienę. Dysze wodne masują poszczególne części ciała, naśladując ruchy dłoni masażysty, przez cienką matę. Poza masażem mechanicznym należy podkreślić tu duże znaczenie termoterapii, dzięki regulowanej temperaturze wody wydostającej się z dyszy.

Zalety korzystania z suchego hydromasażu sprawiają, że staje się on coraz bardziej popularny i to nie tylko w gabinetach SPA. Już pojedyncza sesja pozwala pozbyć się napięcia, zmniejszyć lub zlikwidować ból mięśniowy, poprawić krążenie krwi w całym ciele, metabolizm, przyspieszyć regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym lub kontuzji. Hydromasaż oddziałuje nie tylko na ciało, ale również psychikę użytkownika. Daje szansę na niesamowite odprężenie po ciężkim dniu i poprawę nastroju. W trakcie zabiegu dobrze jest posłuchać relaksującej muzyki, bądź dźwięków natury, wpływających kojąco na układ nerwowy, redukujących stres. Przyjemne kołysanie całego ciała również doskonale umożliwia odcięcie się od problemów dnia codziennego.

Dlaczego warto zainwestować w łóżko do hydromasażu do placówki medycznej/rehabilitacyjnej?

W klinikach medycznych, centrach rehabilitacyjnych, sanatoriach ale również w ekskluzywnych hotelach, wysokiej klasy siłowniach, klubach fitness i gabinetach SPA coraz częściej możemy spotkać łóżko do hydromasażu. Cieszy się ono większym zainteresowaniem niż tradycyjna wanna wolnostojąca. Hydromasaż na sucho nie wymaga konkretnego stroju, natomiast wygodny ubiór pozwoli na lepsze doznania w trakcie zabiegu. Nie trzeba przebierać się w strój kąpielowy, ani obawiać, że woda nie będzie czysta. Wystarczy wygodnie się ułożyć, by rozpocząć masaż, a potem od razu udać się na kolejne zabiegi, bądź prosto do domu.

Z uwagi na komfort użytkowania suchego hydromasażu, placówki, które chcą przyciągnąć klienta, podchodzą do niego z troską i zależy im na zapewnieniu najwyższej jakości usług, chętnie decydują się na inwestycję w postaci łóżka do hydromasażu. Jego obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga dodatkowych nakładów kadrowych. Do kilku łóżek bez problemu wystarczy jedna osoba, która może je obsługiwać przy okazji innych czynności

Jeśli nie masz pewności, czy łóżko do hydromasażu przyciągnie do Ciebie klientów, sprawdź opinie przedsiębiorców, którzy zdecydowali się już na taką inwestycję. Nowa atrakcja nie tylko sprawiła, że konsumenci chętnie z niej korzystają, ale także częściej pojawiają się w danym lokalu, namawiając do tego swoich bliskich oraz znajomych.

Łóżko do hydromasażu w domu – czy warto?

Produkt ten kojarzony jest przede wszystkim z salonami rehabilitacji, SPA, kompleksami wodnymi i sportowymi o licznych atrakcjach. Zalety, które płyną z korzystania z łóżka do hydromasażu, są jednak tak duże , że coraz więcej osób decyduje się znaleźć dla niego miejsce we własnym domu, by móc z niego korzystać, kiedy tylko pojawi się ochota.

Niestety, na taki luksus nie może sobie pozwolić każdy. Tego rodzaju łóżko to spory wydatek sięgający około 100 tys. zł netto i wymaga trochę wolnej przestrzeni (około 2 x 1m). Na zakup łóżka do suchego hydromasażu mogą sobie pozwolić osoby majętne, które dbają o siebie, a zdrowie i dobre samopoczucie jest dla nich priorytetem. Obok jacuzzii sauny, łóżko do hydromasażu może stanowić kolejny symbol luksusu oraz atrakcję dla gości. Pozostali zainteresowani mogą skorzystać z odpłatnych masaży w odpowiednio wyposażonym hotelu, sanatorium lub siłowni.

Łózko do suchego hydromasażu to także fantastyczna inwestycja dla profesjonalnych sportowców oraz osób niepełnosprawnych, które wymagają regularnych rehabilitacji. Systematyczne korzystanie przyniesie szybsze i lepsze efekty, a zainwestowane środku zwrócą się po kilku latach oszczędności na dojazdach oraz środków wydawanych na terapie indywidualne.

Zwykły suchy hydromasaż – klasyczne łóżko

Choć w Polsce suchy hydromasaż nie jest jeszcze tak popularny, istnieją na świecie firmy, które od wielu lat zajmują się produkcją takich łóżek. JTL to przedsiębiorstwo działające na Florydzie. Już w latach 90 na rynek wychodziły łóżka do suchego hydromasażu produkcji tej firmy., których walorami mogli się cieszyć użytkownicy z różnych krajów.

Hydromassage Lounge to produkt, który marka JTL rozwija od dawna. Aktualnie do nabycia jest najnowsza jego generacja, uwzględniająca potrzeby klientów, a zarazem dbająca o proste użytkowanie i możliwość utrzymania łóżka w higienicznej czystości.

Łóżko pozwala na wykonanie masażu poszczególnych partii ciała, które wymagają uwagi w danym momencie. Można ustawić wszystkie parametry zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Robot do hydromasażu

To niezwykle wysoko rozwinięty technologicznie japoński produkt dla najbardziej wymagających klientów. Nie może się z nim równać żadna wanna. Hydromasaż na sucho za pomocą robota Aquatizer QZ-240 firmy Minato zapewnia wyjątkowe odprężenie dzięki 4 zrobotyzowanym dyszom.

Ich fenomen polega na możliwości wybrania wśród ogromnej ilości trybów idealnego rozwiązania. Wbudowany w urządzenie sensor mierzy wzrost użytkownika, dzięki czemu samodzielnie potrafi zidentyfikować poszczególne partie ciała i odpowiednio się nimi zająć.

Niezależnie działające dysze mogą pracować ruchami tak, jak profesjonalny masażysta: rozcierać, ugniatać, naciskać, oklepywać, wyciskać, wszystko to z wybraną intensywnością. Dodatkowo łóżko może być wyposażone w pokrywę, która jeszcze bardziej pozwala wyciszyć się osobie poddawanej zabiegowi oraz skupić wyłącznie na delektowaniu się przyjemnymi doznaniami z daleka od świata zewnętrznego.

Łóżko do suchego hydromasażu to wciąż rodzaj rarytasu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dzięki temu, że stanowi ono sposób na poprawę kondycji oraz ulżenie w bólu klienci je uwielbiają. Czy warto w nie zainwestować? Jeżeli chcesz przyciągnąć klientów i sprawić, że z radością będą do Ciebie regularnie powracać, zastanów się, gdzie umieścisz łóżko w swoim salonie.

Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
Napisz