Cyro-T Elephant

Cyro-T Elephant

Aparat Cryo-T Elephant wykorzystujący ciekły azot do zabiegów krioterapii/kriostymulacji miejscowej, jest nowym produktem.

Cena:

Na zapytanie

Aparat pozwala na łatwe i bezpieczne prowadzenie zabiegów we wszystkich placówkach rehabilitacyjnych, również w tych, którym zabiegi krioterapii/kriostymulacji miejscowej refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).
Cryo-T Elephant jest aparatem sterowanym elektronicznie, charakteryzującym się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które niebywale podnoszą wygodę, bezpieczeństwo i ekonomikę użytkowania.

Zalety użytkowania aparatu Cryo-T Elephant:

– bezpieczeństwo pacjenta i terapeuty
Cryo-T elephant jako jedyny azotowy aparat na świecie, w trakcie zabiegów krioterapii/kriostymulacji miejscowej mierzy temperaturę powierzchni skóry pacjenta. Czujnik, umieszczony w dyszy nadmuchowej pozwala terapeucie kontrolować temperaturę obszaru ciała poddanego nadmuchowi zimnym kriogenem. Dzięki temu terapeuta łatwiej może zorientować się, czy kriostymulacja prowadzona jest równomiernie i skutecznie, a sygnał dźwiękowy poinformuje go o zbyt intensywnym schłodzeniu skóry i groźbie odmrożenia.
Aparat jest urządzeniem nieciśnieniowym. Oznacza to, że w trakcie pracy nie dochodzi do wytwarzania się dużych ciśnień w zbiorniku z azotem a tym samym nie ma groźby niekontrolowanego, gwałtownego wypływania tego kriogenu.

– wygoda użytkowania
Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dużego dotykowego ekranu LCD na którym uwidocznione są wszystkie parametry zabiegu. Intensywność schładzania uzyskuje się poprzez płynną regulację siły nadmuchu, dobierając optymalne parametry zabiegu do wielkości obszaru ciała poddanego kriostymulacji.
W dyszy nadmuchowej umieszczone są diody kontroli temperatury informujące terapeutę o prawidłowej pracy aparatu. W Cryo-T Elephant zastosowano przewód kriogeniczny o nowoczesnej konstrukcji, specjalnie opracowanej przez inżynierów firmy Metrum. Zapewnia on swobodę przemieszczania dyszy nadmuchowej nie przemarzając i nie usztywniając się w trakcie zabiegu, co daje terapeucie duży komfort pracy.

– niskie koszty eksploatacyjne

Zastosowanie aparatu Cryo-T do kriostymulacji:
– choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów,
– zespoły bólowe, nerwobóle,
– stany pourazowe – w fazie naprawczej,
– nadmierne napięcie mięśniowe,
– w rehabilitacji po zabiegach operacyjnych – po artroskopii,
– wspomaganie leczenia urazów i kontuzji u sportowców,
– w kosmetyce jako zabieg wspomagający likwidację cellulitu (w połączeniu z pneumatycznym masażem uciskowym).

Dane techniczne:

– zbiornik o objętości: 60l
– płynna regulacja intenstywnosci nadmuchu
– panel dotykowy z kolorowym ekranem
– płynna regulacja temperatury do -160C
– czynnik chłodniczy: ciekły azot

Zapytaj o produkt

    Potwierdź, że nie jesteś robotem

    Zobacz również

    Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz