CON-TREX® WS

CON-TREX® WS

Symulator pracy do analizy i ćwiczenia złożonych wzorców ruchu w środowisku pracy, sporcie lub codziennym życiu domowym (ADL).

Cena:

Na zapytanie

CON-TREX® WS został opracowany w celu naśladowania ruchów wykonywanych w środowisku pracy, sporcie i codziennym życiu domowym. Aby móc naśladować unikalne i często niezwykle złożone wzorce ruchu, wysokość dynamometru można regulować elektronicznie od poziomu blisko podłoża do poziomu nad głową pacjenta. Można go również obracać i odchylać, dzięki czemu nawet nietypowe sekwencje ruchów mogą być realistycznie symulowane. CON-TREX® WS umożliwia powtarzalną ocenę zdolności do pracy. Można symulować i trenować najróżniejsze ruchy z codziennego życia rzemieślnika (np. obracanie śrub, ciągnięcie, pchanie dźwigni lub obracanie kół). Maszyna może być również używana do przygotowania się do trudnych warunków pracy, takich jak praca nad głową. Ponadto CON-TREX® WS ułatwia specyficzny i wysoce efektywny trening mięśni. Wymagana jest jedynie przestrzeń 2 x 2 metry.

Technologia dynamometru CON-TREX® gwarantuje wcześniej niezrównaną precyzję i wyznacza nowe standardy, jeśli chodzi o zapewnienie jakości w pracy diagnostycznej i terapeutycznej. Urządzenie działa bez oporów i jest w 100% sterowane cyfrowo. Elementy sterujące zostały zoptymalizowane tak, aby były proste w obsłudze i łatwe do czyszczenia, jednocześnie zapewniając, że ryzyko obrażeń jest ograniczone do minimum. Cały system napędu i sterowania można w dowolnym momencie dostosować do przyszłych trendów w fizjoterapii dzięki łatwej aktualizacji oprogramowania i płynnej aktualizacji do najnowszych technologii komputerowych.

W trybie balistycznym CON-TREX® posiada jedyny w swoim rodzaju system sterowania. Aby skompensować bezwładność poruszających się części ciała, oczekiwany rozwój ruchu jest obliczany z wyprzedzeniem, a generowana “siła wewnętrzna” jest stale wyrównywana. Dla użytkownika oznacza to, co następuje: ruch może być wykonywany funkcjonalnie przez dłuższy czas z pożądaną prędkością docelową – szczególnie przy minimalnym wysiłku, przy dużych prędkościach ruchu lub gdy poruszane są duże segmenty ciała. Tryb balistyczny CON-TREX® umożliwia zarówno pracę izokinetyczną, jak i izotoniczną.

Kolejną zaletą jest aktywna kompensacja siły grawitacji podczas treningu i diagnostyki. Pacjenci o niewielkiej sile często nie są w stanie poruszać poszczególnymi segmentami ciała bez pomocy. Oznacza to, że wymagana jest aktywna kompensacja tych statycznych wpływów ciężaru. Podczas wykonywania ruchu dynamometr może stale zmniejszać siły zewnętrzne lub nawet całkowicie je kompensować; tworzy to sytuację “wolną od grawitacji” dla pacjenta, w której każdy ruch można wykonać przy minimalnym wydatku siły. Oprogramowanie CON-TREX® oferuje również opcję samego pomiaru sił działających na ruch, bez aktywnej kompensacji. Podczas oceny danych zmierzone wartości mogą być wyświetlane jako “skorygowane grawitacyjnie”.

Zapytaj o produkt

    Potwierdź, że nie jesteś robotem

    Zobacz również

    Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz