CON-TREX® TP 500

CON-TREX® TP 500

Moduł pleców dla mięśni zginaczy i prostowników tułowia.

Cena:

Na zapytanie

CON-TREX® TP 500 to specjalny moduł pleców, idealny do testowania i treningu mięśni prostych tułowia wraz z mięśniami zginaczy i prostowników. Jest on podłączony do systemu CON-TREX® MJ, przy czym zakres pomiarowy wersji TP 500 jest przeznaczony do rehabilitacji i rekreacji, a TP 1000 jest bardziej odpowiedni do sportu wyczynowego na najwyższym poziomie (TP 500 i TP 1000 różnią się tylko zakresem momentu obrotowego, maksymalny moment obrotowy 1000 Nm). Liczne opcje dostosowywania, łatwe pozycjonowanie i wiele różnych typów obciążeń oprogramowania CON-TREX® human kinetics umożliwiają różnorodne testowanie i terapeutyczne ćwiczenia tułowia.

Wraz z różnymi trybami obciążenia obsługiwanymi przez moduł sterujący PM, swobodnie definiowalny zakres ruchu w zakresie od -15° do +105° umożliwia terapeutyczne rozwiązywanie wielu problemów związanych z podłużnym przebiegiem mięśni tułowia.Wysokość zarówno podnóżków, jak i podkolanników można regulować elektronicznie, aby ułatwić pozycjonowanie pacjenta. Podkolanniki są zsynchronizowane z podnóżkami. Wystarczy jeden palec, aby z łatwością zmienić pozycję nawet tych cięższych pacjentów, którzy już stoją w maszynie.

Technologia dynamometru CON-TREX® gwarantuje wcześniej niezrównaną precyzję i wyznacza nowe standardy, jeśli chodzi o zapewnienie jakości w pracy diagnostycznej i terapeutycznej. Urządzenie działa bez oporów i jest w 100% sterowane cyfrowo. Elementy sterujące zostały zoptymalizowane tak, aby były proste w obsłudze i łatwe do czyszczenia, jednocześnie zapewniając, że ryzyko obrażeń jest ograniczone do minimum. Cały system napędu i sterowania można w dowolnym momencie dostosować do przyszłych trendów w fizjoterapii dzięki łatwej aktualizacji oprogramowania i płynnej aktualizacji do najnowszych technologii komputerowych.

W trybie balistycznym CON-TREX® posiada jedyny w swoim rodzaju system sterowania. Aby skompensować bezwładność poruszających się części ciała, oczekiwany przebieg ruchu jest obliczany z wyprzedzeniem, a generowana “siła wewnętrzna” jest stale wyrównywana. Dla użytkownika oznacza to następujące: ruch może być wykonywany funkcjonalnie przez dłuższy czas z pożądaną prędkością docelową – szczególnie przy minimalnym wysiłku, przy dużych prędkościach ruchu lub gdy poruszane są duże segmenty ciała. Tryb balistyczny CON-TREX® umożliwia zarówno pracę izokinetyczną, jak i izotoniczną.

Kolejną zaletą jest aktywna kompensacja siły grawitacji podczas treningu i diagnostyki. Pacjenci o niewielkiej sile często nie są w stanie poruszać poszczególnymi segmentami ciała bez pomocy. Oznacza to, że wymagana jest aktywna kompensacja tych statycznych wpływów ciężaru. Podczas wykonywania ruchu dynamometr może stale zmniejszać siły zewnętrzne lub nawet całkowicie je kompensować; tworzy to sytuację “wolną od grawitacji” dla pacjenta, w której każdy ruch można wykonać przy minimalnym wydatku siły. Oprogramowanie CON-TREX® oferuje również opcję samego pomiaru sił działających na ruch, bez aktywnej kompensacji. Podczas oceny danych zmierzone wartości mogą być wyświetlane jako “skorygowane grawitacyjnie”.

Zapytaj o produkt

    Potwierdź, że nie jesteś robotem

    Zobacz również

    Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz