CON-TREX® MJ

CON-TREX® MJ

Moduł wielostawowy do treningu dużych stawów w otwartym łańcuchu kinetycznym.

Cena:

Na zapytanie

Dzięki modułowi sterującemu PM i szerokiej gamie adapterów, które są potrzebne do wybranych ćwiczeń, moduł wielostawowy CON-TREX® MJ jest wszechstronnym, obrotowym systemem diagnostycznym, treningowym i terapeutycznym do testowania i treningu wszystkich dużych stawów kończyn górnych i dolnych w otwartym łańcuchu kinetycznym. Wysoce elastyczny mechanizm z doskonałym wsparciem operatora sprawia, że obiektywne i powtarzalne wyniki testów są możliwe w każdym trybie pracy. Konstrukcja mechaniczna CON-TREX® MJ jest niezwykle przyjazna dla użytkownika: siedzisko i oparcie pacjenta można regulować elektronicznie za pomocą jednego przycisku. Wytrzymałe, przetworzone poduszki wykonane ze skóry syntetycznej zapewniają maksymalny komfort siedzenia nawet podczas długich sesji treningowych i są łatwe do czyszczenia.

Trening w pozycji siedzącej lub stojącej, pomiary w pozycji leżącej lub na plecach: CON-TREX® MJ oferuje maksymalną elastyczność w każdym przypadku. Umożliwia analizę zarówno statycznej, jak i dynamicznej siły stawu oraz wynikający z tego ukierunkowany trening funkcjonalnej siły mięśni i poprawę umiejętności koordynacji z możliwym monitorowaniem i korektą podczas treningu lub terapii.
W zależności od kierunku ruchu, w trybach dynamicznych występują następujące rodzaje obciążenia mięśni: koncentryczny/koncentryczny, koncentryczny/ekscentryczny, ekscentryczny/koncentryczny i ekscentryczny/ekscentryczny. Unikalne dla CON-TREX® są połączone typy obciążenia: con/CPM, CPM/con, CPM/ecc i ecc/CPM.

Technologia dynamometru CON-TREX® gwarantuje wcześniej niezrównaną precyzję i wyznacza nowe standardy, jeśli chodzi o zapewnienie jakości w pracy diagnostycznej i terapeutycznej. Urządzenie działa bez oporów i jest w 100% sterowane cyfrowo. Elementy sterujące zostały zoptymalizowane tak, aby były proste w obsłudze i łatwe do czyszczenia, jednocześnie zapewniając, że ryzyko obrażeń jest ograniczone do minimum. Cały system napędu i sterowania można w dowolnym momencie dostosować do przyszłych trendów w fizjoterapii dzięki łatwej aktualizacji oprogramowania i płynnej aktualizacji do najnowszych technologii komputerowych.

W trybie balistycznym CON-TREX® posiada jedyny w swoim rodzaju system sterowania. Aby skompensować bezwładność poruszających się części ciała, oczekiwany rozwój ruchowy jest obliczany z wyprzedzeniem, a generowana “siła wewnętrzna” jest stale wyrównywana. Dla użytkownika oznacza to następujące: ruch może być wykonywany funkcjonalnie przez dłuższy czas z pożądaną prędkością docelową – szczególnie przy minimalnym wysiłku, przy dużych prędkościach ruchu lub gdy poruszane są duże segmenty ciała. Tryb balistyczny CON-TREX® umożliwia zarówno pracę izokinetyczną, jak i izotoniczną.

Kolejną zaletą jest aktywna kompensacja siły grawitacji podczas treningu i diagnostyki. Pacjenci o niewielkiej sile często nie są w stanie poruszać poszczególnymi segmentami ciała bez pomocy. Oznacza to, że wymagana jest aktywna kompensacja statycznych wpływów ciężaru. Podczas wykonywania ruchu dynamometr może stale zmniejszać siły zewnętrzne lub nawet całkowicie je kompensować; tworzy to sytuację “wolną od grawitacji” dla pacjenta, w której każdy ruch można wykonać przy minimalnym wydatku siły. Oprogramowanie CON-TREX® oferuje również opcję samego pomiaru sił działających na ruch, bez aktywnej kompensacji. Podczas oceny danych zmierzone wartości mogą być wyświetlane jako “skorygowane grawitacyjnie”.

Zapytaj o produkt

    Potwierdź, że nie jesteś robotem

    Zobacz również

    Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz