Terapia trakcyjna

Terapia trakcyjna

Bezoperacyjna terapia leczenia schorzeń

– Terapia trakcyjna

– Diatermia wysokiej częstotliwości

– Terapia polem magnetycznym

Cena:

Na zapytanie

 

TRAComputer – urządzenie do wielozakresowej terapii kombinowanej

MiLi, MagnoLi oraz TRAComputer – to jedyne kompleksowe urządzenie na światowym rynku medycznym skonstruowane w oparciu
o własne patenty, umożliwiające przeprowadzenie rożnych form terapii przy zastosowaniu:

 1. TRAComputer – urządzenie do podłużnego wyciągu poszczególnych odcinków kręgosłupa oraz wyciągu stawów np: staw biodrowy, biodrowo-krzyżowy, stawy kończyn,
 2. MiLi – diatermia wysokiej częstotliwości,
 3. MagnoLi – terapia magnetyczna

  Pozytywne efekty ortopedycznego leczenia przy zastosowaniu trakcji potwierdzają wyniki badań medycznych, biochemicznych
  i biofizycznych. Następuje przyspieszenie procesów przemiany materii oraz odprężenie tkanki mięśniowej i łącznej w miejscach krytycznych. Przeznaczona do tego zadania jest diatermia wysokoczęstotliwościowa oraz terapia polem magnetycznym.

Diatermia wysokiej częstotliwości /fale elektromagnetyczne/

Tylko fale wysokiej częstotliwości przechodzą przez skórę i warstwę tłuszczu prawie bez przeszkód. Zamieniają się w ciepło dopiero
w zawierających wodę, głęboko leżących tkankach, a więc w miejscach krytycznych poddawanych leczeniu.
Ciepło z konwencjonalnych źródeł prawie nie dociera do głęboko leżących miejsc krytycznych, ponieważ tkanka posiada ograniczoną zdolność przewodzenia ciepła, a przepływająca krew doprowadza do jego odtransportowania. Dlatego zastosowanie diatermii mikrofalowej w połączeniu z trakcją daje szczególnie korzystne oraz widoczne efekty leczenia. Objawiają się one m.in. poprzez uelastycznienie tkanek kręgosłupa przy jednoczesnym przekrwieniu i podwyższonym działaniu fagocytów.

Zalety terapii kombinowanej

Połączenie terapii przy zastosowaniu trakcji + diatermii (nagrzewanie falami wysokiej częstotliwości) doprowadza do skumulowanego
i spotęgowanego efektu leczniczego. Dużą tego zasługą są wyjątkowe zalety diatermii wysokoczęstotliwościowej, działającej w oparciu o zasadę funkcjonowania MiLi.

Zmienna, dynamiczna i harmoniczna trakcja, umożliwiająca odciążenie stawów i odcinków kręgosłupa

TRAComputer – inteligentny system terapii

 • Nowe możliwości terapii przy zastosowaniu zmiennych, dynamicznych i harmonicznych drgań w terapii pulsacyjnej.
 • Graficzny monitor wizualizujący przebieg terapii daje terapeucie możliwość inteligentnego dialogu z TRAComputer, eliminując jego błędną obsługę.
 • Program komputerowy permanentnie testuje i sprawdza przebieg terapii, wspomagając i ułatwiając jej prowadzenie.
 • Opatentowane programy zabezpieczające.
 • TRAComputer umożliwia zastosowanie większej siły w trakcie L-terapii w przypadku, gdy pasy do C-terapii nie mają zastosowania lub – w przypadku odwrotnym – wyklucza możliwość zastosowania większych sił w trakcie terapii odcinka szyjnego kręgosłupa (Zastrzeżony Patent Europejski).

Terapia trakcyjna – dekompresja rdzeniowa

Osiągnięcia i efekty lecznicze w zastosowaniu wyciągu – trakcji, a szczególnie wyciągu odcinka szyjnego “C” oraz lędźwiowego “L” kręgosłupa, znane są w medycynie fizycznej już od dawna i traktowane jako uznana forma terapii. Szczególnie postrzał (lumbago), stanowiący około 30% chorób związanych z degeneracją kręgosłupa, jest chorobą o wielkim znaczeniu. Problem bólów kręgosłupa zarówno w naszym społeczeństwie, jak i na świecie, stał się problemem masowym. Skuteczne i przynoszące dobre wyniki leczenie leży w interesie każdej gospodarki narodowej. Umiejętne zastosowanie wyciągu doprowadza do zmniejszenia nacisku na krążki międzykręgowe oraz odciąża podrażnione nerwy. Pacjent może być poddany terapii manualnej lub elektromotorycznej wykorzystującej TRAComputer.
Trakcje C, Th, L, to główne możliwości zastosowania urządzenia. Dodatkowym atutem jest możliwość dokonania trakcji np. stawu biodrowego lub biodrowo-krzyżowego, przy zastosowaniu dodatkowego osprzętu (opcja).
Celowe i prawidłowe zastosowanie doprowadza do poprawy zdrowia – ustąpienia stanu chorobowego i bólu

Zapytaj o produkt

  Potwierdź, że nie jesteś robotem

  Zobacz również

  Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
  Napisz