MONARK

HISTORIA, Z KTÓREJ JESTEŚMY DUMNI

Minęło już ponad sto lat od kiedy pierwszy rower firmy Monark opuścił fabrykę. Od tego czasu nasza firma wypracowała markę rozpoznawalną na całym świecie. Duża część tego sukcesu wynika z przywiązania do profesjonalizmu i historii. Jesteśmy dumni, że Klienci doceniają wyjątkową wartość naszych produktów. Jesteśmy również dumni z tego, że marka Monark stała się synonimem precyzji, trwałości i najwyższej jakości.

Cena:

Na zapytanie

HISTORIA, Z KTÓREJ JESTEŚMY DUMNI

Minęło już ponad sto lat od kiedy pierwszy rower firmy Monark opuścił fabrykę. Od tego czasu nasza firma wypracowała markę rozpoznawalną na całym świecie. Duża część tego sukcesu wynika z przywiązania do profesjonalizmu i historii. Jesteśmy dumni, że Klienci doceniają wyjątkową wartość naszych produktów. Jesteśmy również dumni z tego, że marka Monark stała się synonimem precyzji, trwałości i najwyższej jakości.

Od czasu skonstruowania przez firmę Monark pierwszego ergometru, w społeczeństwie zaszło i ciągle zachodzi wiele zmian. Choć przynoszą one ze sobą nowe technologie, prawa fizyki pozostają niezmienne. W naszej firmie podążamy za rozwojem technologicznym i do naszych produktów stosujemy najnowsze rozwiązania. A wszystko po to, by dostarczać naszym Klientom urządzenia jeszcze prostsze i jeszcze bardziej precyzyjne.
Kiedy wybieracie Państwo Monark, wybieracie wiedzę. Każdy z ergometrów zaprojektowanych przez naszą firmę jest nie tylko urządzeniem testującym, ale także doskonałym medycznym instrumentem pomiarowym.

ŚWIADOMY WYBÓR

Poprzez wieloletnie badania naukowe uzyskaliśmy pewność, że otrzymanie dokładnych danych podczas pomiaru jest możliwe tylko dzięki rzetelnej kalibracji. Już od półwiecza każdy z rowerów firmy Monark jest wyposażany w nasz wyjątkowy system kalibracji, gwarantujący najwyższą jakość i dokładność. Produkty firmy Monark, jako jedyne na świecie, umożliwiają użytkownikom sprawdzanie obciążenia przed, podczas i po wykonanym teście.

Dlaczego dokładność jest tak istotna?

Podczas wykonywania testu i później, podczas porównywania wyników, dokładność pomiaru gwarantująca rzetelność i powtarzalność jest absolutnie niezbędna. Dla nas jest to kwestia zaufania; wykonując testy na urządzeniu niekontrolowanym za jednym razem można uzyskać wynik bardzo dokładny, za drugim zaś – zupełnie nieprawidłowy. Najbardziej błahe z pozoru czynniki, jak na przykład zmiana temperatury w pokoju, mogą w znaczący sposób wpływać na elektronicznie kontrolowane instrumenty pomiarowe. Wybierając produkty firmy Monark uzyskujecie Państwo gwarancję całkowitej precyzji i dokładności wyników. Co najważniejsze, nasz wyjątkowy, wagowy system kalibracji sprawia, że z urządzeń Monark każdy może korzystać wygodnie i bezpiecznie.

Nasza dewiza – kalibracja najwyższej jakości

Kalibracja jest z definicji „określaniem, sprawdzaniem i korygowaniem dokładności wyników każdego urządzenia dokonującego pomiarów ilościowych, przy pomocy innego dokładnego urządzenia”. Nasz wagowy system kalibracji jest jedyną przystępną i dokładną metodą na zapewnienie właściwej kalibracji. Monark używa specjalnych ciężarków, sprawdzonych i zatwierdzonych przez szwedzki Państwowy Instytut Badania Materiałów – jest to szybki i rzetelny sposób na zapewnienie naszym Klientom możliwie największej precyzji.

Niestety, termin „kalibracja” jest często albo nadużywany, albo zupełnie niezrozumiały. Bardzo istotne jest uświadomienie sobie, że kalibracja nie sprowadza się do wciśnięcia jakiegoś guzika lub przesunięcia dźwigni. Z każdym wyprodukowanym przez naszą firmę ergometrem staramy się uświadamiać zalety dobrej kalibracji. Kalibracja leży u podstaw funkcjonowania całego działu Monark Sports and Medical, a nasze metody kalibracji doskonalimy od ponad pięćdziesięciu lat. Możemy zagwarantować, że wraz z opracowywaniem coraz bardziej innowacyjnych produktów, jakość naszych metod kalibracji zawsze pozostaje na najwyższym poziomie.

WZORZEC DOKŁADNOŚCI POMIARU

Standardowe badania nad określaniem pułapu tlenowego (prowadzone między innymi przez profesora P-O. Åstranda) wskazujące, że 2,8 litra VO2 zostanie osiągnięte przy 200 watach, były wykonywane za pomocą ergometru firmy Monark. Tarcie zachodzące w napędzie (np. pedałach czy wale korbowym) musi zostać uwzględnione podczas kalkulacji, ponieważ urządzenia firmy Monark mierzą ilość wykonanej pracy przy kole zamachowym. W takich pomiarach teoretyczne 200 watów to tak naprawdę 216 watów w rzeczywistości, co stanowi podstawę do tworzenia tabel kalkulacji.

Dlatego, jeśli urządzenie ma być wykorzystywane do pomiarów pułapu tlenowego (max VO2), albo bezpośrednio albo poprzez obliczenia wykorzystujące tabele, obciążenie musi być adekwatne z wyżej opisaną regułą. Dodatkowe obciążenie jest uwzględnione w tabelach do kalkulacji max VO2, nie jest natomiast zintegrowane z elektronicznymi cyklami hamowania.

Jeśli dokonują państwo kalibracji dynamicznej, powyżej opisane tarcie musi zostać uwzględnione. W przeciwnym wypadku otrzymane wartości będą niepoprawne – kalibrator dokonuje bowiem pomiaru w mechanizmie korbowym za pomocą elektronicznego cyklu hamowania. Pracując z urządzeniami Monark z wbudowanym komputerem, użytkownik ma możliwość wyboru, czy pomiar obciążenia powinien odbywać się przy kole zamachowym czy mechanizmie korbowym. Wszystko to zależy od celu, w jakim wykonywany jest pomiar.

CERTYFIKATY MEDYCZNE

Firma Monark Exercise AB od 1992 roku posiada certyfikat ISO 9001.
Wszystkie nasze produkty:

  • Uzyskały Certyfikat EC nr 153 601 (Klasa IIa MDD)
  • Są pokryte powłokami antykorozyjnymi oraz farbami proszkowymi
  • Są wyprodukowane w Szwecji

Zapytaj o produkt

    Zobacz również

    Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz