PHYSIOMED ELEKTROMEDIZIN

TECHNOLOGIA DLA TERAPII

PHYSIOMED ELEKTROMEDIZIN AG jest wiodącym producentem sprzętu do klasycznej i innowacyjnej fizykoterapii. Marka PHYSIOMED oznacza doskonałą jakość urządzeń, najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne i wyjątkowo korzystną relację ceny do jakości. Firma PHYSIOMED koncentruje się na zapewnianiu urządzeń terapeutycznych dla rehabilitacji, medycyny sportowej, medycyny estetycznej oraz medycyny weterynaryjnej.

Oferta firmy PHYSIOMED obejmuje aparaty do elektroterapii, aparaty ultradźwiękowe, urządzenia podciśnieniowe, lasery, diatermie mikrofalowe i krótkofalowe, aparaty do krioterapii oraz całkowicie nowe, sprawdzone klinicznie, innowacyjne systemy terapeutyczne jak DEEP OSCILLATION®, MAGCELL®, PSORIAMED® oraz vocaSTIM®

Obecnie, PHYSIOMED ELEKTROMEDIZIN AG eksportuje swoje urządzenia do ponad 70 krajów. Jednocześnie, firma PHYSIOMED, będąc zaangażowana w międzynarodowe badania, zajmuje się licznymi projektami w ramach współpracy z uniwersytetami oraz bez przerwy wymienia informacje i doświadczenia z uznanymi naukowcami, i wiodącymi lekarzami. Wyjątkowe cechy naszych urządzeń są wynikiem ponad 40 lat doświadczenia i ciągłej współpracy z terapeutami. Podejmujemy ogromny wysiłek, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo naszych aparatów tak dla pacjenta, jak i terapeuty, i w tym celu stosujemy funkcje wybiegające poza oficjalne wymogi prawne.

Nasze rozwiązania bezpieczeństwa służą jako nowe punkty odniesienia, np. nasz wyłącznik bezpieczeństwa, automatyczne odcięcie prądu w przypadku usterki elektrody lub błędu innego parametru mogącego mieć wpływ na odczuwanie prądu.

„Czyste prądy” – wszystko dla lepszych efektów terapii.

W dzisiejszych czasach wiele aparatów do elektroterapii nie generuje już prądów stymulacyjnych w formie opisanej w podręcznikach, na bazie których oparta jest skuteczna elektroterapia. Zamiast tego w wielu przypadkach, w celu obniżenia kosztów, stosuje się przebiegi prądów, które są podobne, ale nie identyczne z klasycznymi.

Nikt nie wie naprawdę, czy te przebiegi mogą wywołać taki sam, pożądany efekt w tkance, jak oryginalne prądy. Porównując bezpośrednio: różnicę pomiędzy prądem „oryginalnym” i „podobnym” można odczuć, ale tak naprawdę różnica jest widoczna dopiero po podłączeniu urządzenia do oscyloskopu. Wówczas można zaobserwować odkształcenia przebiegu prądu galwanicznego, zaburzone krzywe sinusoidalne zamiast harmonicznych, a nawet zdeformowane przebiegi prądów diadynamicznych.

PHYSIOMED odcina się od tego trendu polegającego na dążeniu do maksymalizacji zysków kosztem kompromisu w zakresie efektywności terapeutycznej. Dlatego aparaty firmy PHYSIOMED generują wyłącznie „czyste” prądy o wzorcowych przebiegach. To tłumaczy słyszaną często opinię od kompetentnych osób, że pomimo stosowania identycznych parametrów, wykorzystując aparaty PHYSIOMED uzyskuje się lepsze efekty terapeutyczne niż w przypadku innych urządzeń.

Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
Napisz