VACUMED

VACUMED® to innowacyjne urządzenia wykorzystujące technikę zmiennego, przerywanego podciśnienia. Technologia zmiennego podciśnienia jest bezpieczną formą terapii opartą na doświadczeniach medycyny kosmicznej

Cena:

Na zapytanie

 

vacumed-opis-3 vacumed-opis-4 vacumed-opis-5


 

vacumed-flow-regeneration-system

OSIĄGNIĘCIE MEDYCYNY KOSMICZNEJ DLA EFEKTYWNEJ TERAPII
W REHABILITACJI, SPORCIE, PROFILAKTYCE UKŁADU KRĄŻENIA I MEDICAL WELLNESS


 NOWOCZESNA TERAPIA Z WYKORZYSTANIEM PODCIŚNIENIA

Zastosowanie:

• choroby wewnętrzne, angiologia, flebologia, kardiologia, dermatologia, rehablilitacja
• zwiększenie obwodowego krążenia krwi
• aktywacja przepływu żylnego i limfatycznego
• poprawa kondycji fizycznej
• łagodzenie bólu
• drenaż limfatyczny
• wzmocnienie tkanki łącznej dla lepszego funkcjonowania fizjologicznej pompy mięśniowej

Wskazania:

• przewlekła niewydolność żylna • zespół pozakrzepowy
• obrzęki
• owrzodzenia
• obrzęki pourazowe i pooperacyjne
• miażdżyca zarostowa tętnic
• naczyniopochodne zaburzenia erekcji • profilaktyka (osłabienie żył, cellulitis)

Zalety:

wysokie bezpieczeństwo pacjenta, łatwy w zastosowaniu, wygodny w obsłudze.

Twoja najlepsza inwestycja.

 


vacumed-flow-regeneration-system

ZASADA DZIAŁANIA

Vacumed, generując na przemian ujemne i dodatnie ciśnienie, stymuluje przepływ krwi i limfy. Ujemne ciśnienie powoduje zasysanie krwi i tlenu do dolnych partii ciała, dodatnie – transport krwi żylnej i końcowych produktów przemiany materii żyłami oraz naczyniami limfatycznymi do tułowia. Skutkiem tego od- działywania jest: • poprawa krążenia • kapilaryzacja i rozszerzenie naczyń krwionośnych • lepsze odżywienie i natlenienie tkanek oraz ich oczyszczenie • alkalizacja i rewitalizacja • regulacja gospodarki hormonalnej – w tym aktywacja wydzielania endorfin i acetylocholiny. Odczuwalnymi dla ustroju efektami są: wzmocnienie tkanki łącznej i mięśni, wygładzenie skóry (likwidacja cellulitu) a także redukcja obwodu ud, bioder i brzucha, przy- spieszenie procesów regeneracji organizmu, leczenia krwiaków, obrzęków i ran otwartych, wzmocnienie systemu immunologicznego oraz ogólna poprawa nastroju, motywacji i sprawności umysłowej.

vacumed-opis-7


 

ZASTOSOWANIE

Ośrodki rehabilitacji, placówki profilaktyki chorób krążenia, poradnie leczenia otyłości, sana- toria, ośrodki sportowe, centra treningowe i odnowy biologicznej, instytuty wellness & spa, centra antyageing, gabinety kosmetyczne.

• przyspieszenie procesów regeneracji, szczególnie po wysiłku fizycznym
• rehabilitacja i szybsze leczenie schorzeń powstałych wskutek mikrourazów kończyn dolnych • likwidacja dolegliwości związanych z uczuciem „ciężkich nóg” i towarzyszącego im bólu
• znoszenie obrzęków i krwiaków
• przyspieszenie gojenia ran (stopy cukrzycowe)
• odciążenie i lekkie rozciąganie dolnego odcinka kręgosłupa
• usuwanie toksyn z organizmu
• wzmacnianie układu odpornościowego
• poprawa zaopatrzenia organizmu w składniki odżywcze i tlen
• aktywacja wydzielania acetylocholiny – poprawa koncentracji i pamięci
• poprawa krążenia mózgowego
• normalizacja poziomu hormonów odpowiadających za łaknienie (leczenie otyłości)
• poprawa przemiany materii (spalanie tłuszczu)
• stymulacja syntezy kolagenu i wzmacnianie tkanki łącznej (poprawa elastyczności skóry)
• likwidacja cellulitu

vacumed-opis-12


 

vacumed-opis-8

 

VACUMED®

najbardziej innowacyjne urządzenie firmy
WEYERGANS HIGH CARE

543-481-large

WYKORZYSTANIE OSIĄGNIĘĆ MEDYCYNY KOSMICZNEJ W TERAPII CHORÓB NÓG I PROBLEMÓW NACZYNIOWYCH

  • zwiększenie krążenia krwi
  • poprawa przepływu żylnego i limfatycznego
  • wzmocnienie tkanki łącznej optymalizujące funkcjonowanie fizjologicznej pompy mięśniowej

VACUMED® to innowacyjne urządzenia wykorzystujące technikę zmiennego, przerywanego podciśnienia. Technologia zmiennego podciśnienia jest bezpieczną formą terapii opartą na doświadczeniach medycyny kosmicznej (NUEUROLAB, DLR, NASA) oraz na badaniach w zakresie medycyny naczyniowej, rehabilitacji i medycyny sportowej. Innowacyjna technologia wykorzystana w urządzeniu VACUMED®, polegająca na zastosowaniu przerywanego, zmiennego podciśnienia z powodzeniem służy do terapii chorób nóg i układu krążenia. Technika ta pierwotnie stosowana była w medycynie kosmicznej. Wszyscy astronauci biorący udział w załogowych lotach kosmicznych korzystali z aparatu wykorzystującego podciśnienie działającego na dolną część ciała (LBNPD), co pozwalało im na przebywanie w stanie nieważkości i zapewniało prawidłowy przepływ krwi do kończyn dolnych.

Historia rozwoju technologii zmiennego, przerywanego podciśnienia

Urządzenie VACUMED ® zostało skonstruowane w oparciu o rozwiązania opracowane dla potrzeb medycznych i technicznych załogowych lotów kosmicznych w warunkach zerowej grawitacji.

Zerowa grawitacja jest przyczyną między innymi nietolerancji ortostatycznej u astronautów, która mogłyby uniemożliwić prowadzenie lotów załogowych. Rozwiązanie tego problemu zostało opracowane w latach 60-tych w Instytucie Medycyny Kosmicznej Niemieckiego Centrum Kosmicznego (DLR) w Kolonii. Efektem badań było urządzenie wykorzystujące ujemne ciśnienie, nazwane LBNPD (Lower Body Negative Pressure Device).

Działanie fizjologiczne polegało na oddziaływaniu ciągłego podciśnienia na dolną część ciała. To działanie wywoływało pożądane rozszerzenie naczyń i tym samym pozwalało zapobiegać komplikacjom ortostatycznym.

http://nssdc.gsfc.nasa.gov/nmc/experimentDisplay.do?id=1973-027A-51

Esch BT et al., 2007).

W 1999 r. rozpoczęto badania nad zastosowaniem zmiennego, przerywanego podciśnienia, w ramach projektu Neurolab. Głównym celem badania było uzyskanie następujących efektów:

Stymulacja wydolności sercowo-naczyniowej

Poprawa krążenia

Poprawa powrotu żylno-limfatycznego w przypadkach chorób naczyniowych

Firma Weyergans High Care AG jest partnerem badawczym DLR i posiada prawa patentowe do tej metody. Praktyczne wykorzystanie tej metody umożliwia urządzenie VACUMED®.

Główne zastosowanie urządzenia VACUMED®:

Leczenie i profilaktyka zaburzeń krążenia

Rehabilitacja

Regeneracja po wysiłku i poprawa wydolności

Opis techniczny

Innowacyjne urządzenie VACUMED® skonstruowano wykorzystując się z cylindryczną komorę (tubę) dla zapewnienia optymalnych warunków zabiegu. W trakcie zabiegu pacjent leży na plecach, komora zamyka dolną część ciała, do łuku żebrowego. Urządzenie VACUMED® wytwarza ujemne ciśnienie w rytmicznych interwałach. Oddziaływanie ujemnym ciśnieniem następuje zmiennie i na przemian z normalnym ciśnieniem atmosferycznym.

ZASADA DZIAŁANIA:

FAZA PODCIŚNIENIA

vacumed-opis-16

Rozszerzanie się kapilar i kapilaryzacja Poprawa mikro i makroperfuzji Krew, składniki odżywcze i tlen dostarczane do dolnej części ciała

FAZA NORMALNEGO CIŚNIENIA

vacumed-opis-17

Poprawa powrotu żylnego Aktywacja przepływu limfy/drenażu limfatycznego


WSKAZANIA:

Niewydolność żylna (osłabienie żył) dotyczy ponad 90% dorosłych (Raab, 2003). Zmienne, przerywane podciśnienie jest szczególnie zalecane jako terapia w przypadkach przewlekłej niewydolności żylnej i zespołu pozakrzepowego.

Prof. Corradino Campisi (Uniwersytet w Genui), prowadził przez 4 lata terapię u ponad 2.000 pacjentów z zastojami limfatycznymi i obrzękami żył.

Przeciętny czas zabiegu: 20 minut

Średnia liczba zabiegów: 12

Skuteczność terapii: 90%

Leczenie ran i owrzodzeń – pod wpływem terapii urządzeniem VACUMED® następuje przyspieszenie granulacji tkanki (Eastbourne – Wound Healing Centre, Anglia)

Leczenie i profilaktyka przewlekłej niewydolności żylnej jest głównym wyzwaniem medycyny wskutek zmian demograficznych i powszechności występowania choroby. Terapia z wykorzystaniem VACUMED® jest tutaj doskonałą pomocą.
Z punktu widzenia flebologii, VACUMED® jest przydatny w ramach medyny naczyniowej oraz jako terapia wspomagająca w medycynie ogólnej, dermatologii i ortopedii.

Zaburzenia krążenia – terapia zmiennym, przerywanym podciśnieniem jest zalecana w leczeniu zaburzeń krążenia w kończynach dolnych i w leczeniu przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych (miażdżyca zarostowa tętnic, stopień I, II i III).
Ponadto, VACUMED® jest stosowany do bezbolesnego treningu naczyniowego (pasywna gimnastyka). W przypadkach chromania przestankowego pacjenci uzyskują szybko znaczącą poprawę (Schink 2007).

Terapia VACUMED® przynosi także pozytywne efekty u pacjentów z zespołem niespokojnych nóg (RLS) oraz zaburzeniami erekcji związanymi z miażdżycą.
Urządzenie VACUMED® jest także stosowane w przypadkach krytycznego niedokrwienia kończyn dolnych i jako działanie zapobiegające amputacji kończyn.

Stosowanie VACUMED® jest szczególnie zalecane w ośrodkach angiologicznych, ośrodkach leczenia cukrzycy, w ośrodkach naczyniowych, centrach rehabilitacji, w klinikach i szpitalach. Z uwaga na fakt, że leczenie chorób naczyniowych generuje bardzo wysokie koszty w systemie opieki zdrowotnej, profilaktyka angiologiczna zyskuje coraz większe znaczenie na całym świecie (zob. getABI Study).

Nawet w małych przychodniach lub klinikach pacjenci wysoko oceniają zabiegi z wykorzystaniem zmiennego, przerywanego podciśnienia jako terapię prowadzącą do poprawy stanu zdrowia i jakości życia.

Rehabilitacja – terapia zmiennym, przerywanym podciśnieniem jest odpowiednia dla wielu wskazań w rehabilitacji.

Literatura:

Agopian-Simoneau, L.: Negative pressure treatment medico-scientifically tested. Euromedicine Biophyderm. Montpellier, France, 2003

Alf, D.F.: Study on the regeneration of top athletes when using Vacusport LBNPD (lower body negative pressure device). Institute of sports medicine, Olympic Base Center Rhein-Ruhr, Essen, 2007.

American Journal of Physiology (Regulatory, Integrative, and Comparative Physiology): LBNP in humans., 2001. – V. 281, N. 1. – p. R213-21.

Degischer, S., Labs. K.H., Hochstrasser, J., Aschwanden, M., Tschoepl, M., Jaeger, K.A.: Physical training for intermittent claudication: a comparison of structured rehabilitation versus home-based training. Vasc Med. – 2002. – V. 7, N 2. – p. 109-15.

Diehm, et al.: Komplementäre Medizin in der Angiologie. Cardiovasc., 2003. – N 2. – p. 52-56.

Esch, B.T., Scott, J.M., Warburton, D.E.: Construction of a lower body negative pressure chamber. Adv Physiol Educ., 2007. – V. 31, N. 1. – p. 76-81.

Fortney, S.M.: Development of lower body negative pressure as a countermeasure for orthostatic intolerance. J Clin Pharmacol., 1991. – V. 31, N. 10. – p. 888-92.

Franke, W.D., Johnson, C.P., Steinkamp, J.A., Wang, R., Halliwill, J.R.: Cardiovascular and autonomic responses to lower body negative pressure: do not explain gender differences in orthostatic tolerance. Clin Auton Res., 2003. – V. 13, N. 1. – p. 36-44.

Gardner, A.W., Poehlman, E.T.: Exercise rehabilitation programs for the treatment of claudication pain. A meta-analysis. JAMA., 1995. – V. 274, N 12. – p. 975-80.

Gasiorowska, A., Mikulski, T., Smorawiński, J., Kaciuba-Uściłko, H., Cybulski, G., Ziemba, A.W., Krzemiński K., Niewiadomski, W., Nazar, K.: Cardiovascular and neurohormonal responses to lower body negative pressure (LBNP): effect of training and 3 day bed rest. J Physiol Pharmacol., 2006. – V. 57, N. 10. – p. 85-100.

Goswami, N., Loeppky, J.A., Hinghofer-Szalkay, H.: LBNP: past protocols and technical considerations for experimental design. Aviat Space Environ Med., 2008. – V. 79, N. 5. – p. 459-71.

Hachiya, T., Blaber, A.P., Saito, M.: Changes in superficial blood distribution in thigh muscle during LBNP assessed by NIRS. Aviat Space Environ Med., 2004. – V. 75, N. 2. – p. 118-22.

Hernandez, J. P., Franke, W.D.: Age- and fitness-related differences in limb venous compliance do not affect tolerance to maximal lower body negative pressure in men and women. J Appl Physiol., 2004. – V. 97, N. 3. – p. 925-9.

Hernandez, J. P., Franke, W.D.: Effects of a 6-mo endurance-training program on venous compliance and maximal lower body negative pressure in older men and women. J Appl Physiol., 2005. – V. 99, N. 3. – p. 1070-7.

Hernandez, J. P., Karandikar, A., Franke, W.D.: Effects of age and fitness on tolerance to lower body negative pressure. J Gerontol A Biol Sci Med Sci., 2005. – V. 60, N. 6. – p. 782-6.

Hisdal, J., Toska, K., Flatebo, T.: Walloe L Onset of mild lower body negative pressure induces transient change in mean arterial pressure in humans. Eur J Appl Physiol., 2002. – V. 87. – p. 251–256.

Hisdal, J., Toska, K., Walløe, L.: Beat-to-beat cardiovascular responses to rapid, lowlevel.

Johnson, R. L. (Principal Investigator), Grayzeck, E. (NASA Official), Bell, E. (Curator): Lower body negative pressure [Electronic resource] NSSDC ID: 1973-027A-51, Mission Name: Skylab, NASA – NSSDC – Experiment – Details., 2008. – V. 4.0.8 – Zugang: http://nssdc.gsfc.nasa.gov/nmc/experimentDisplay.do?id=1973-027A-51

Kappel, F., Fink, M., Batzel, JJ.: Aspects of control of the cardiovascular-respiratory system during orthostatic stress induced by lower body negative pressure. Math Biosci., 2007. – V. 206, N. 2. – p. 273-308.

Lathers, C. M., Charles, J. B., Schneider, V. S., Frey, M. A., Fortney, S.: Use of lower body negative pressure to assess changes in heart rate response to orthostatic-like stress during 17 weeks of bed rest. J Clin Pharmacol., 1994. – V. 34, N. 6. – p. 563-70.

Lathers, C. M., Charles, J. B.: Orthostatic hypotension in patients, bed rest subjects, and astronauts. J Clin Pharmacol., 1994. – V. 34, N. 5. – p. 403-17.

Lathers, C. M., Charles, J. B.: Use of lower body negative pressure to counter symptoms of orthostatic intolerance in patients, bed rest subjects, and astronauts. J Clin Pharmacol., 1993. – V. 33, N. 11. – p. 1071-85.

Lawler, L. A., Halliwill, J. R., Summer, J. M., Joyner, M. J., Mulvagh, Sh. L.: Leg mass and lower body negative pressure tolerance in men and women. J Appl Physiol., 1998. – V. 85. – p. 1471-1475

Marthol, H., Zikeli, U., Brown, C. M., Tutaj, M., Hilz, M.J.: Cardiovascular and cerebrovascular responses to lower body negative pressure in type 2 diabetic patients. J Neurol Sci., 2007. – V. 252, N. 2. – p. 99-105.

Nazar, K., Gasiorowska, A., Mikulski, T., Cybulski, G., Niewiadomski, W., Smorawiñski, J., Krzemiñski, K., Ziemba, A. W., Dorsz, A., Kaciuba- Uscilko, H.: Effect Of 6-Week Endurance Training On Hemodynamic And Neurohormonal Responses To Lower Body Negative Pressure (LBNP). In Healthy Young Men., Journal Of Physiology And Pharmacology., 2006. – V. 57, N. 2. – p. 177-188.

Nette, R. W., Krepel, H.P., Dorpel, M.A., Meiracker, A.H., Paldermans, D., Boomsma, F., Weimar, W., Zietse, R.: Hemodynamic response to Lower Body Negative Pressure in Hemodialysis Patiens., American Journal of Kidney Diseases., 2003. – V. 41, N. 4. – p. 807-813

Orlietzky, A. К., Timtchenko, D. O.: Use of devices for intermittent negative pressure therapy for treatment of athletes., Moscow, 2009

Rabe, E.: Weak veins are widely spread., Venous disorders., Department of Dermatology University of Bonn, Health Professionals 08/2003

Rabe, E.: Vascular Diseases of the legs., Robert Koch Institut., Federal Statistical Office., Federal Health Monitoring., 2009 – Issue 44 – p. 26

Schink, S.: Prospective study of clinical effectiveness of intermittent low pressure treatment in patient with chronic arterial disease (CAD) in the lower limbs grade 2., Klinik Fallinbostel., 2005 – Private communication.

Schink, S.: Intermittent neqative pressure therapy with Vacumed. Report on 1.014 patients with multiple diseases and pAOD and evaluation of contraindications., Fallingbostel (D)., 2008.

Solveiga, А.: Investigation of Vacustyler using for patients with venous and arterial blood circulation disturbance., SIA “Stella-A.B.”., Latvia., 2003 – Private communication.

Straminski, et al.: Result of clinical examination., Praxis Köln., 2001. – Private communication.
Strauss, A.: Result of clinical examination., Dominikus-Krankenhaus., Düsseldorf-Heerdt., 2001. – Private communication.

Taneja, I., Moran, C., Medow, M. S., Glover, J. L., Montgomery, L. D., Stewart, J. M.: Differential effects of lower body negative pressure and upright tilt on splanchnic blood volume., Am J Physiol Heart Circ Physiol., 2007. – V. 292, N. 3. – p. 1420-6.

VT STYLER London HIGH CARE by Weyergans.: VacuStyler [Electronic resource]., 2002-2003. – Zugang: http://www.vtstyler.co.uk/Vacustyler2.htm – frei

Watenpaugh, D. E., O’Leary, D. D., Schneider, S.M., Lee, S. M., Macias, B. R., Tanaka, K., Hughson, R.L., Hargens, A. R.: Lower body negative pressure exercise plus brief postexercise lower body negative pressure improve post-bed rest orthostatic tolerance., J Appl Physiol., 2007. – V. 103, N. 6. – p. 1964-72.

Wolthuis, R. A., Bergman, S. A., Nicogossian, A. E.: Physiological effects of locally applied reduced pressure in man., Physiological reviews., 1974. – V. 54, N. 3. – p. 566-591.

Yang, C. B., Yao, Y. J., Wei, Y. B., Wu, Y. H., Sun, X. Q., Wu, X. Y.: Effects of repeated low body negative pressure (LBNP) exposures on LBNP tolerance., Space Med Med Eng (Beijing)., 2000. – V. 13, N. 1. – p. 10-3.

vacumed-opis-19

 

Zapytaj o produkt

    Potwierdź, że nie jesteś robotem

    Zobacz również

    Masz pytania? Zadzwoń do nas +48 33 812 29 64 lub
    Napisz